• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

VALİ KÖŞGER’DEN SOLHAN’A ZİYARET

28 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1523 defa okundu.
VALİ KÖŞGER’DEN SOLHAN’A ZİYARET

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Solhan’ı ziyaret etti. Kamu kurumlarını ziyaret eden ve çalışmalar hakkında brifing alan Vali Köşger, okulları da ziyaret edip, okulların başarısı ve sorunları hakkında bilgi aldı.

 Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Solhan’ı ziyaret etti. Solhan’ı ziyaret eden Vali Köşger’e Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, İl Jandarma Komutanı Kurmay Yarbay Selahattin Mersin, Bingöl İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Bingöl İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Demir ve kurum amirleri eşlik etti.

Vali Köşger ve braberindekiler; Solhan Kaymakamlığı, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Solhan Belediye Başkanlığı, Solhan Devlet Hastanesi ve taziye ziyaretlerinde bulundular.

Bingöl Valisinin Solhan’a gerçekleştirdiği ziyarette, Hükümet Konağı girişinde ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Karşılamanın akabinde Kaymakamlık makamına geçen Vali Köşger’e Solhan Kaymakamı Şeref Aydın tarafından Solhan’da yapılan hizmetler hakkında brifing verilirken planlanan çalışmalar da paylaşıldı.

Brifing kapsamında ilçenin genel olarak tanıtılması, yatırım ve projeler hakkında sunumlar yapıldı.

OKULLARI ZİYARET EDİP SORUNLARI DİNLEDİ

Kaymakamlık ziyaretinden sonra; Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu ziyaret eden Köşger öğrencilerle yakından ilgilenip, sohbet etti.

Okulların sorunlarını ve sıkıntılarını yerinde incelemek, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etmek amacıyla okul gezileri kapsamında ilk olarak Solhan İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Vali Köşger, öğretmenlerle bir araya gelerek okul müdüründen okulun sorunları hakkında bilgi aldı.

Vali Köşger ve beraberindekiler Solhan İmam Hatip Lisesi’ni ziyaretinden sonra Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulunu ziyaret ettiler. Burada öğretmenler odasında okul idaresi ve öğretmenlerle sohbet ederek okul müdüründen sorunlarla ilgili bilgiler aldı.

Öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya gelip sohbet eden Vali Köşger, “Bingöl eğitim alanında başarıyı yakalayabilecek bir kent, bizim bugünkü hedefimiz eğitimdeki çıtayı biraz daha yükselterek başarıyı artırmaktır. Bu da ancak yeterli fiziki mekanlar ve iyi bir eğitimle gelir. Bingöl bu yönü ile şanslı bir kent. Okullarımız yeterli sınıf kapasitesine sahip. Ancak, bazı okullarımız zamanla ihtiyaca cevap veremez hale geliyor. Biz bugün İl Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte okullarımızı ziyaret ederek sorunları ve talepleri yerinde görelim istedik. Hem de geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızla sohbet ederek onların isteklerini dinleyelim istedik. Okul ziyaretlerimize bundan sonra fırsat buldukça, belli bir program dahilin de devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

VALİ KÖŞGER, SOLHAN’I ÇOK BEĞENDİĞİNİ BELİRTTİ

Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu ziyaretinden sonra protokol üyeleriyle İlçe Emniyet Müdürlüğü ve akabinde ziyaretin gerçekleştiğinden bir önceki akşam saatlerinde geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden Hüseyin Çetin’in ailesine taziye ziyaretinde bulunan Köşger ve beraberindekiler İlçe Jandarma Komutanlığına geçtiler.

İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretinden sonra Solhan Belediye Başkanlığına ziyaret eden Vali Köşger’e Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız tarafından 2014 yılında yapılan çalışmalar ve 2015 yılında yapılması düşünülen projeler hakkında bilgilendirme yapıldı.

İlçemizdeki son ziyaretini Solhan Devlet Hastanesi’ne yapan Köşger, yatan hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, hastalar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirip, Vali Köşger ve beraberindekilere teşekkür ettiler.

Akşam saatlerinde Solhan’dan ayrılan Vali Köşger, Solhan’ı çok beğendiğini belirtip kendisiyle ilçeyi gezerken eşlik edenlere teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN