• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

“VAKİT MAZLUM VE MAĞDUR HALKIMIZA YARDIM VAKTİDİR”

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
634 defa okundu.
“VAKİT MAZLUM VE MAĞDUR HALKIMIZA YARDIM VAKTİDİR”

Umut Kervanı Yardım Platformu’nun, başlatmış olduğu “Vakit Mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir” kampanyası çerçevesinde ilçemizde faaliyet yürüten platform üyesi Solhan Çağrı Der çatışmalardan zarar gören mazlum halka yardım çağrısında bulundu.

Umut Kervanı Yardım Platformu’nun “Vakit Mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir’ kampanyası başlattığı öğrenildi. Başlatılan kampanyayı Solhan’da ise platform üyesi Solhan Çağrı Der tarafından yürütüldüğü belirtildi.

Kampanya hakkında açıklama yapan Umut Kervanı Yardım Platformu üyesi Solhan Çağrı Der; “Sokağa çıkma yasakları, çatışmalar ve göç nedeniyle mağdur olan bölge halkı için Platformumuzun başlatmış olduğu “Vakit Mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir” kampanyasına biz de ilçemizde bu hayırlı vazifeye aracı olmak istiyoruz. Bu konuda derneğimize gelecek yardımları bizler toplayıp Umut Kervanı Yardım Platformu’na üye derneklerden olan Batman Umut Der’e ulaştıracağız. Oradan da çatışmaların devam ettiği veyahut  çatışmaların bittiği, göç etmek zorunda bırakılan mazlum ve mağdur halka ihtiyacın hasıl olduğu  Cizre, Silopi, Nusaybin, İdil, Dargeçit, Midyat ilçesinde bulunan irtibat noktalarına gönderilecek.  Özellikle Platformun belirlediği bazı ihtiyaçlar var. Biz o ihtiyaçlardan elbise ve battaniye ihtiyacı için çalışma başlatmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

“MAĞDURİYETLER BİTENE KADAR KAMPANYA SÜRECEK”

Yardım kampanyasının mağduriyetler bitene kadar devam edeceği vurgulanan açıklamada  şu ifadelere yer verildi: “Yapmış olduğumuz çağrının karşılık bulmasını umut ediyoruz.  Bu çağrının karşılığı şu an bir fiil yardım malzemelerin bize ulaşması ve sosyal medyada bu çağrının Türkiye gündeminde, özelde ilçemizde bir müddet kalmayı başarmasıyla devam etmektedir. Bu konuda duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederiz. Bu çağrımızla istedik ki, bölgede mağdur duruma düşmüş her noktaya yardım ulaştıralım. Şu an sadece yerel ve belirli bir bölgeye yapılan yardımlar takdir edilecek faaliyetlerdir. Ancak bölge halkını tümü ile ele almamız gerekli olduğundan bölgenin tümüne yönelik yardım çağrımız olmuştur. Bunun için kapsamlı ve büyük bir organizasyona ihtiyaç vardır. Platform olarak bu konuda hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Çatışma ortamından göç edenlere ve çatışma bölgesinde kalan mazlum ve mağdur halkımıza elimizden geldiği kadar yardım etmek insani ve İslami yükümlülüğümüzdür.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN