• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZLIKLARINI TAMAMLADILAR

26 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3982 defa okundu.
UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZLIKLARINI TAMAMLADILAR

Hafızlığı yarım kalanlardan 4’ü uzaktan eğitimle hafızlıklarını tamamlayarak mezun oldu. Solhan ilçesinde hafızlık eğitimlerine uzaktan eğitim metoduyla devam eden 27 öğrenciden 4’ü hafızlık eğitimini tamamladı.

Tüm dünyada etkili olan ve Dünya Sağlık Örgütünün “pandemi” olarak ilan ettiği yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an kurslarında yüz yüze eğitime ara vermişti.

Kur’an kurslarında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından vakit kaybetmeden uzaktan eğitime geçildi.

Uzaktan eğitimle çok sayıda hafız yarım kalan eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Bu kapsamda Bingöl Solhan İlçe Müftülüğüne bağlı 15 Temmuz Şehitler Kız Kur’an Kursu öğrencileri, bir buçuk yıl önce başladıkları hafızlık eğitimini, koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim yöntemiyle tamamladılar. Salgın nedeniyle Kur’an kurslarında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından hafızlık eğitimlerine uzaktan eğitim metoduyla devam eden 27 öğrenciden 4’ü, hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Kur’an Kursu Yöneticisi Meryem Zeyrek; “Koronavirüs salgını nedeniyle Kur’an kurslarında yüz yüze eğitim-öğretime ara verildi. Biz de eğitim-öğretim faaliyetlerimizi internet üzerinden devam ettiriyoruz. 27 öğrencimiz hafızlığını uzaktan eğitim yoluyla disiplini bir şekilde, düzenli olarak devam ettiriyor. Dört öğrencimiz hafızlıklarının son aşamasını uzaktan eğitimle tamamladılar. Bu zorlu süreçte gayret gösteren başta öğrencilerimize, veli ve hocalarımıza fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizler Kur’an’ın talebeleri olarak şartlar ne olursa olsun öğrenmeye, öğretmeye gayret etmeye devam edeceğiz inşallah. Biz hocalar olarak öğrencilerimizi çok özledik. İnşallah en kısa zamanda kursumuzla, öğrencilerimizle buluşacağız.” ifadelerini kullandı.

4 ÖĞRENCİ UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZLIĞINI TAMAMLADI

Koronavirüse rağmen azimle çalışarak hafızlıklarını tamamlayan öğrencileri tebrik eden İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ise şunları kaydetti: “İlçe Müftülüğümüze bağlı 15 Temmuz Şehitler Kız Kur’an Kursumuz, 2017 Aralık ayında Solhanlı hayırseverlerin destek ve katkılarıyla hizmete girmiştir. Şuan itibarıyla 42 öğrencimiz eğitim-öğretime devam ediyor. Şu ana kadar hafızlığını tamamlayan 9 öğrencimiz sınava hazırlanmaktadır. Koronavirüs salgını nedeniyle Kur’an kurslarında yüz yüze eğitim-öğretime ara verilmesinden dolayı hafızlık eğitimini internet üzerinden uzaktan eğitimle devam ettiriyoruz. Bu süreçte gayret gösteren tüm hocalarımıza, öğrencilerimize ve velilerine teşekkür ediyorum. Bir buçuk yıl gibi bir sürede hafızlıklarını ikmal eden Büşra Savaç, Süphan Çoban, Berivan Karabulut ve Kübra Ayra kardeşlerimizi, hocalarını ve velilerini tebrik ediyorum. Cenab-ı Hakk tüm yavrularımızı Kur’an’ın yolundan ayırmasın! Kur’an’ın lafzını hamil oldukları gibi ahkâmıyla da âmil olabilmeyi, hayatlarını Kur’an’ın rehberliğinde sürdürebilmeyi nasip eylesin! Ezberlenen Kur’an ayetleri hürmetine ülkemizi, milletimizi ve tüm İslam alemini her türlü salgın hastalıklardan, musibetlerden muhafaza eylesin! Cenab-ı Hakk birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin! Kıyamete kadar devletimize ve milletimize zeval vermesin!”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN