• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

USTA ÖĞRETİCİLER KADRO İSTİYOR!

10 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1125 defa okundu.
USTA ÖĞRETİCİLER KADRO İSTİYOR!

Halk Eğitimi Merkezlerinde usta öğretici olarak çalışanlardan Bolat, kadro alamadıklarından dolayı mağdur edildiklerini belirtti. Bolat, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki diyanet usta öğreticilerinin (Kur’an Kursu Usta öğreticileri) kadro aldıklarını ifade edip bunun anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu söyledi.

Halk Eğitim Merkezi Bünyesi’nde çalışan usta öğreticiler kadro istiyor. Yıllardır kadro beklentileri bulunan usta öğreticiler, taşeron işçilerine kadro verilmesi ile taleplerini bir kez daha yinelediler.

Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde çalışan usta öğreticiler adına açıklamada bulunan Usta Öğretici Ayfer Bolat, şu ifadeleri kullandı: “Halk Eğitimi Merkezlerinde Ücretli Usta Öğretici olarak çalışan bizler, kadro verilmemesi nedeniyle yaşadığımız mağduriyeti dile getiriyoruz. Halk Eğitimi Merkezlerinde usta öğretici olarak çalışan bizler, kadro alamadığımız için mağdur ediliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki diyanet usta öğreticileri (Kur’an Kursu Usta öğreticileri) kadrolarını aldı. Bu anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır. Usta öğreticiler olarak çalıştığımız kurumlarda her yıl görev alıp alamama kaygısı yaşamaktayız.  İşsizlik sigortası primleri kesilmediği için çalışmadığımız dönemlerde işsizlik sigortasından yararlanamamaktayız. Geçmiş dönemlerde çalışan usta öğreticiler, geriye dönük eksik ödenen primlerini yatıramamaktadır. Bu yüzden emekliliği gelenlerin emekli olma hakları ellerinden alınmış bulunmaktadır. Ücretli Usta öğreticiler olarak ek ders karşılığı çalıştığımız için emeklerimizin karşılığını alamamaktayız. Kazançlarımızın artırılmasına yönelik çalışma yapılsın. Kurs açan usta öğreticiler, tüm kurs masraflarını kendileri karşılaşmaktadırlar. Zaten kazançları az olan Usta Öğreticilerin kazançlarının çoğu kurs masraflarına gitmektedir. Bu konuda usta öğreticilere kira, elektrik, su ödemeleri konusunda destek verilmesini bekliyoruz. Huzur, bizim de hakkımızdır. Ödeneklerimizin düzenli ve artırılarak ödenmesi talebimizdir. Ayrıca, kurslarda kullanılacak makine araç gereç ve temrinlik malzeme konusunda kurslar ve kursiyerler desteklenmelidir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN