• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

UMRE ÖDÜLLÜ SİYER SINAVI YAPILDI

30 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
976 defa okundu.
UMRE ÖDÜLLÜ SİYER SINAVI YAPILDI

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen ve yaklaşık bin kişinin katıldığı ‘Umre Ödüllü Kutlu Doğum Siyer Sınavı’ ilçemizde Solhan Çağrı-Der tarafından yapıldı.

Türkiye geneli Peygamber Sevdalıları Platformu’nun düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavını (KDSS)  ilçemizde platform üyesi Solhan Çağrı-Der tarafından yapıldı.

Siyer sınavı Pazar günü saat 10.00‘da Şehit Kaymakam Ersin Ateş Okulu,  Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Solhan Mesleki Teknik Lise’de olmak üzere dört merkezde yapıldı. Yapılan sınava yaklaşık bin kişi katıldı.

Sınavla ilgili açıklamalarda bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, “Solhan’da binden fazla kayıt gerçekleştirdiğimiz sınava köy yollarının kapalı olmasından dolayı 570 katılım oldu ve sınav için 4 okulu ayarladık. Bay ve bayanların sınava gireceği okullar ayrı olarak belirledik. 1.ve 2. Kategori bayan kardeşlerimiz için Şehit Kaymakam Ersin Ateş Okulu, 3. ve 4. Kategorideki bayan kardeşlerimiz için Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 1.ve 2. Kategori erkek kardeşlerimiz için Erkek İmam Hatip Lisesi, 3. ve 4. Kategorideki erkek kardeşlerimiz için Kız Mesleki ve Teknik Lisesinde sınava girdi. Allah’a hamd olsun.  Sorunsuz bir şekilde siyer sınavımızı yaptık. Yaptığımız ‘Umre Ödüllü Siyer Sınavı’na binden fazla başvuru yapıldı. Bu yıl sayı ikiye katlanmış durumda. Bu sınava giren herkes kazanmıştır. Bu sınavın kaybedeni yoktur. Ayrıca sınavın yapılacağı yer için bizlere destek veren İlçe Kaymakamı Sayın Fatih Okumuş’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali İhsan Yanılmaz ile okul idarecileri ve personeline teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN