• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

ULAŞIM SORUNU, VATANDAŞA EZİYET

15 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
873 defa okundu.
ULAŞIM SORUNU, VATANDAŞA EZİYET

Solhan Bingöl taşımacılığı yapan kooperatif minibüslerinin ilçe garajında olduğunu belirten Kılıç, diğer taşımacılık yapan araçların ise garaja uğramadığından dolayı Bingöl’e gitmek isteyen vatandaşların eşyalarını garaja kadar sırtında taşımak zorunda kaldığını ve çarşı merkezi trafiğinde de bu durumdan dolayı yoğunluk olduğunu belirtti.

S.S. 10 Nolu Solhan Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi şoförlerinden Nusret Kılıç, vatandaşlar ve sürücülerin mağduriyetini dile getirip çözüm talebinde bulundu.

İlçe Garajı’na S.S. 10 Nolu Solhan Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi araçları dışında taşımacılık yapan araçların girmediğini ve bunun vatandaşın mağduriyetine sebep olduğunu belirten Kılıç, “İlçe garajı yapıldı ancak S.S. 10 Nolu Solhan Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi dışındaki araçlar olan köy minibüsleri, şehir içi taşımacılığı yapan toplu taşıma araçları ve VİPler garajda hizmet vermiyor. Bingöl’e gitmek isteyen vatandaşlar, köylerden ya da mahallelerden gelirken çarşıda inip eşyalarını sırtında taşıyarak garaja geliyorlar. Garajın faal çalışması ve tüm araçların bir yerde hizmet vermesi vatandaşlar için kolaylık olacaktır. Geçtiğimiz gün yaşlı bir amca köyden gelip Bingöl’e gitmek için garaja gidiyordu. Yağışlı havada çarşıda köy minibüsünden inan amcanın torbasını sırtlayarak yağmurda ıslanarak garaja gittiğine şahit olunca kendilerine hak olanı uygulamadan dolayı alamaması üzücü olduğunu düşündüm. Garajda hizmet vermesi gereken araçların çarşıdan çekilmesi ile ilçedeki trafik yoğunluğu da sakinlemiş olacak. Vatandaşlar da eşyalarını taşımak zorunda kalmayacaklar. Bu sorunun çözülmesini bir vatandaş olarak halkımız için istiyorum. Ben sıram geldiğinde servisimi yapıp sıram olmadığında da evimde oturuyorum ancak vatandaşların bu eziyetine duyarsız kalınmaması gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

“YOLLAR ONARILSIN”

İlçe Garajı yolunda çukurların oluştuğunu belirten Kılıç, yol sorununun da giderilmesini istedi.

İlçe Garajı yolunda oluşan çukurların onarılmasını isteyen Kılıç, “yolda çukurlar oluşmuş ve yağışta gölet haline geliyor. Ayrıca garaja inen yolda ark oluşmuş. Bu sorunun giderilmesini talep ediyoruz. Garaja inen yoldaki ışıklarda yolun iki tarafına da araçlar park edildiği için yolun kullanımında da sıkıntılar olmaktadır. Trafik ile ilgili sorunların da çözülmesi talebimizi belirtiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN