• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Ulaşım İçin İmza Kampanyası

16 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1118 defa okundu.
Ulaşım İçin İmza Kampanyası

Solhan’da bir grup genç, ulaşımla ilgili fiyat artışı ve yeni araç tahsisi için imza kampanyası düzenledi. Düzenlenen kampanya ile toplanan imzaların Solhan Kaymakamlığı, Solhan Belediye Başkanlığı ve S.S. 10 Nolu Solhan Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığı ile Bingöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’na sunulacağı belirtildi.

 Ulaşımla ilgili fiyat artışı ve yeni araç tahsisi için imza kampanyası düzenleyen bir grup gencin, düzenledikleri imza kampanyası sonucu toplanan imzaların Solhan Kaymakamlığı, Solhan Belediye Başkanlığı ve S.S. 10 Nolu Solhan Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığı ile Bingöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’na sunacaklarını belirttiler.

İmza toplayan gençler, özellikle ülkenin çeşitli illerinde eğitim-öğrenim gördüklerinde bazı farklılıkların olduğunu ancak Solhan’a gelindiğinde her şeyin tek düzeyde yürüdüğünü belirtip, Solhan’ın da ülke genelinde olan standartlara uygun olmasını istediler.

Ülke genelinde belediyelere ait otobüslerin il – ilçe arası taşımacılık yaptığını belirten gençler, şu ifadeleri kullandılar.

“Solhan-Bingöl hattında daha önce 7 lira olan ücret 8 liraya yükseltildi. Bu kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca; Solhan Belediyesi tarafında günde iki veya üç sefer olmak üzere Solhan-Bingöl arasında taşımacılık yapacak araç temin edilmelidir. Bu araç temini ile ve kooperatif araçlarında öğrenci, engelli, yaşlı ve gazi ile şehit ailelerine yönelik indirim uygulanması gerektiğine inanıyoruz ve bunu talep ediyoruz. Yaklaşık 400 imza toplamış bulunmaktayız. Bin vatandaşımızdan imza topladıktan sonra ilgili mercilere 13 Ağustos 2014 günü imzaları ulaştıracağız.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN