• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
 • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
 • BINGOL:
 • Güneş: 6:02
 • Öğle: 12:20
 • İkindi: 15:43
 • Akşam: 18:17
 • Yatsı: 19:43

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU BAŞLADI

16 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2876 defa okundu.
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU BAŞLADI

2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için Solhan’daki okullarda ihtiyaç duyulacak öğretmen açığına yönelik ek ders karşılığı ücretli öğretmen başvurularının alınmasına başlandığı belirtildi.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için Solhan’daki okullarda ihtiyaç duyulacak öğretmen açığına yönelik ek ders karşılığı ücretli öğretmen başvurularının alınmasına başlandığı duyurdu.

Başvuru yapacak adayların sadece belirtilen web adresinden başvurularını yapmaları yeterli olduğu belirtilen duyuruda, başvuru sürecinde herhangi bir evrakın istenmediği belirtildi. Adayların KPSS 2018 puanı kısmına varsa KPSS P121 yoksa KPSS P10 Puanlarını girmeleri gerektiği belirtilen duyururda, bu iki puan türü olmayan adayların atamalarının yapılacağı puan türündeki KPSS puanını girmeleri gerektiği aktarıldı.

BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

Yapılan duyuruda; “Bu esaslar, 657 sayılı devlet memurları kanunu 89.maddesi ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9.maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.İlgililer Solhan İlçesinde 2018-2019 öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.Ek ders karşılığı ücretli öğretmen görevlendirme başvuruları 27 Ağustos-10 Eylül 2018 tarihleri arsında e-devlet https://www.turkiye.gov.tr/internet adresi üzerinden alınacaktır. Bu tarihlerden önce yapılan başvuruların belirtilen tarihler arasında güncellenmesi gerekmektedir. Yanlış beyanda bulunanların görevlendirilmeleri iptal edilecek ve yanlış beyanda bulunduğu için kişiye bir daha görev verilmeyecektir.İnternet üzerinden başvuran adayların görevlendirilmesi tamamlandıktan sonra, ihtiyaç oluşması halinde yeniden müracaat alınacaktır.” denildi.

İSTENEN BELGELER

Ek ders karşılığı ücretli öğretmen görevlendirme başvuruları sonucunda görevlendirilmesi yapılanlardan; Nüfus cüzdanı fotokopisi, Savcılık Sabıka Kayıt Belgesi, (Yeni tarihli alınmış, e Devletten alınabilir), Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, varsa formasyon belgesinin fotokopisi, Varsa sertifika (İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Sertifikası), Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmadığına dair belgelerin istendiği belirtildi.

Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayan öğretmenin yerine yeni öğretmenin görevlendirileceği belirtilen duyuruda; görev verilip göreve başlamayanlar veya mazeretsiz bir şekilde görevi bırakan öğretmenler sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyeceği aktarıldı.

ALIMIN ÖNCELİK SIRALAMASI

Ek ders karşılığı ücretli öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğüne göre aşağıdaki sıralama takip edilecektir:

 1. Öncelik:Eğitim Fakültesi mezunları ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi alanlar)
 2. Öncelik:Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi almayanlar)
 3. Öncelik:Yan alanı ve sertifikası olanlar.
 4. Öncelik:Diğer alanlar
 5. Öncelik:Ön Lisans Mezunları.

Okul Öncesi Öğretmenliği alanında görevlendirmelerde;1’inci öncelik: Okul Öncesi Bölümü Lisans Mezunları, 2’nci öncelik: Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans Mezunları görevlendirilecektir.

Not: Emekli öğretmenler, 1. 2. ve 3. Öncelikli alanlar tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir. Kamu görevlileri ise tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI NETİCESİNDE GÖREVE BAŞLANACAK

Ek ders karşılığı ücretli öğretmen görevlendirmelerinde 4’üncü maddede bahsedilen önceliklerle ilgili açıklamalar:

 1. a) Aşağıda listelenen sertifika görevlendirmeye esas olarak kabul edilecektir:

-İngilizce Sertifikası

-Almanca Sertifikası

-Özel Eğitim Sertifikası

-Bilgisayar Sertifikası

 1. b) Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3. ve 4. sınıf öğrencileri ihtiyaç olması halinde görevlendirileceklerdir. Bu kapsamdaki başvurular, lisans mezunlarının görevlendirilmeleri sonrası ihtiyacın devam etmesi halinde değerlendirilecektir.

Duyuruda son olarak; alınacak öğretmenleringüvenlik soruşturması neticesinde göreve başlatılacağı, güvenlik soruşturması olumsuz gelenlerin başlatılmayacağı ve göreve başlamış olsa bile görevlendirmesinin iptal edileceği belirtildi.

Haber: Fuat Kaya

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN