• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

‘TUZ’UN ALTINDA KALARAK CAN VERDİ

10 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
824 defa okundu.
‘TUZ’UN ALTINDA KALARAK CAN VERDİ

Köyde vatandaşların hayvan barınağına tuz taşıyan traktöre, sürücüden habersiz bindikleri belirtilen 3 çocuğun yan yatan traktörden boşalan tuzun altında kaldıkları ve bunlardan birinin ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

Solhan’a bağlı Göksu Köyü’nde yan yatan traktörden boşalan tuzun altında 3 çocuğun kaldığı ve bunlardan ikisinin yaralandığı birinin ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 8 Ekim 2016 Cumartesi günü akşamüstü köyde vatandaşların talebi üzerine getirdiği tuzu traktör ile hayvan barınaklarına dağıtan Nihat Yıldırım, bazı barınaklara tuzu bıraktıktan sonra çocukların traktöre bindiğini görünce indirip ve çocukları uzaklaştırmış. Köy sakinlerinden bir bayanın da traktöre binmeye çalışan çocukları traktör sürücüsünün uzaklaştırdığını ve çocuklar ile traktörün farklı istikamete gittiğini söylediği belirtildi.

Çocukları uzaklaştırdıktan sonra tuz dağıtımına devam eden Yıldırım, traktör römorkunun yan yatması üzerine traktörden inmesi ile çocukları fark ettiğini söylediği belirtildi.

Yan yatan traktörden boşalan tuzun altında bir çocuğun olduğunu gören sürücü, o çocuğu çıkarırken diğer bir çocuğun ise kendi imkanı ile tuzun altından çıktığı belirtildi. Üçüncü çocuğun ise tuzun altında kaldığı ancak şoförün bundan habersiz olduğunu söylediği aktarıldı.

Devrilen traktörden boşalan tuzun altında Abdullah Kaya (8), Muhammed İsa Çay (9) ve Yusuf Baki (7)’nin kaldığı ve tuzun altında çıkarılan üç çocuğun köy imamı aracıyla Solhan Devlet Hastanesi’ne getirildiği ancak Abdullah Kaya’nın hayatını kaybettiği, Muhammed İsa Çay’ın Bingöl’e sevk edildiği, Yusuf Baki’nin ise Solhan’da tedavi edildikten sonra taburcu edildiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN