• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

TURNUVANIN ŞAMPİYONU BELEDİYE OLDU

27 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3758 defa okundu.
TURNUVANIN ŞAMPİYONU BELEDİYE OLDU

Bahar etkinlikleri kapsamında Ramazan ayında düzenlenen Voleybol turnuvasının şampiyonu Belediye oldu. Kupa töreninde konu Başkan Yıldız, voleybol altyapısının oluşturulması noktasında destek olacaklarını belirtti.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen Ramazan Voleybol Turnuvası sona erdi.

Bahar etkinlikleri kapsamında iki kurum nezdinde ve 8 takımın katılımı ile gerçekleşen Ramazan Voleybol Turnuvası sona ererken turnuvanın şampiyonu Solhan Belediyesi adına turnuvaya katılan Belediye takımı şampiyon oldu.

Final karşılaşmasında İHL A takımı ile karşılaşan Belediye takımı karşılaşmadan 3-2 galip ayrılarak turnuvanın şampiyonu olurken, İHL A takımı turnuvanın ikincisi oldu. 4 takımın kupa kaldırdığı kupa töreninde Farabi MTAL’e 3’üncü olurken AT-SE Yapı ise Fair Play ödülünün sahibi oldu.

Kupa töreninde konuşan Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, “Öncelikle bu güzel organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ederim. Gece yarısı 01.30’a kadar süren maçlarda büyük bir öz veri ile görev yapan, tamamen gönüllü olarak hizmet veren Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü personellerinin çalışmaları her türlü takdire değer.  Bahar etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs’ta ödüllerin verilmesi üzere başlattığımız diğer branşların ödülleri 19 Mayıs programında verildi. Ramazan Voleybol Turnuvasının halen devam etmesinden dolayı diğer branşlardan ayrı kupa töreni düzenlendi. 8 farklı spor etkinliğinden biri olan Ramazan Voleybol Turnuvasında birbirinden güzel ve çekişmeli maçlar oynandı. Bahar etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ramazan Voleybol Turnuvasının şampiyonu final maçında İHL’yi 3-2 yenen Belediye oldu. İHL’nin 2’inci olduğu turnuvada, Farabi MTAL 3’üncü ve fair play ödülünün sahibi de AT-SE Yapı oldu. Emeği geçen hakem, oyuncu, yönetici, gece yarılarına kadar takımlarını destekleyen taraftarlara ve turnuva süresince mesai mefhumu gözetmeyen gençlik spor personeline teşekkür ediyoruz ” açıklamalarında bulundu.

YILDIZ, ALTYAPININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Kupa töreninde böyle bir etkinliği başlattıkları için Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, sporcuların alt yapı talebi üzerine destek vereceklerini belirtti.

Yıldız, “Büyük bir maliyet ile Solhan’a sporcu transfer etmek yerine kendi çocuklarımıza sahip çıkarak inşallah geleceğimizi öyle teminat altına almak daha uygun, daha verimli olacağını düşünüyorum. İnşallah bu sene şartları biraz daha zorlayarak eğer Aralık ayında bütçemizi oluşturup 1’inci lig deki voleybol takımımızı Belediye bünyesine alabilirsek muhakkak ki alt yapımızı oluşturacağız. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Sizleri gerçekten tebrik ediyorum. Her birinizin emeğine yüreğine sağlık iyi maçlar çıkarttınız. Şahsım adına oyunlardan, turnuvadan zevk aldım. Bir sıkıntı, problem yaşanmadan Ramazan ayı ruhuna uygun müsabakalar oldu. Tabiri caizse Solhan artık voleybol ile iç içe girmiş. Voleybol artık sosyal bir etkinlikten ziyade neredeyse Solhan’da kültürel bir faaliyet haline gelmiştir. İnşallah bizler de kurum olarak, belediye olarak bundan sonraki süreçlerde sizlerin yanında durabilme adına bu mücadelemizi ortaya koyarak desteklerimizi sunacağız. Malumunuz Solhan Belediyesi küçük bir belediye, küçük bir ilçedir. Kıt imkânlarla ayakta durmaya çalışan, bir gayret içerisinde olan fakat 1’inci ligdeki takımımız ciddi anlamda bir külfettir. Belki birçoğunuz bilmiyordur ama her yıl nerdeyse 1,5 milyonun üzerinde bir bütçe söz konusu ama biz yine de bunları ayakta tutmaya gayret ediyoruz. Bizim bir şekilde kaynak yaratmamız lazım, bu takımı ayakta tutabilmek için muhakkak ki birilerinin bize destek olması gerekiyor. Sadece bizimle ayakta durma şansı yok.  Bizim belediyenin zaten yıllık bu kadar bütçesi yok bu mümkün değil fakat inşallah bizler de bundan sonra önümüze daha net bakarak en azından yerelden kendi alt yapımızı oluşturarak her yıl en azından 1-2 gencimizi bu takıma kazandırabilirsek hem maliyet noktasında ciddi bir azalma olacak, az bir maliyet söz konusu olacak hem de inşallah önümüze daha çok net bakabileceğiz. Biz sizlerin gayretinizi görüyoruz, bizler de inşallah bize düşeni tüm gayretimizle yerine getireceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN