• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

TURNUVA ŞAMPİYONU, VELİ TUĞA

16 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
970 defa okundu.
TURNUVA ŞAMPİYONU, VELİ TUĞA

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okullar arası futbol turnuvası düzenlendi. Öğretmenler ve kurum personelleri arasında düzenlenen turnuvada Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu, şampiyon oldu.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okullar arası bahar futbol turnuvası düzenlendi. Solhan Arena Spor Kompleksinde 3 hafta süren turnuvada 14 eğitim kurumu adında öğretmenler ve kurum personellerinden oluşan kadrolar katıldı.

Grup müsabakalarından sonra final müsabakası 12 Nisan 2018 Perşembe günü oynandı. Eğitim camiasından çok sayıda kişinin izlediği final müsabakasından Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu ile Hazarşah Yeniyerleşim İlköğretim Okulu karşılaştı. Karşılaşma Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu’nun 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı. Oynanan final müsabakasından sonra kupa töreni düzenlendi.

TURNUVANIN AMACINA DEĞİNDİ

Turnuvayı organize eden Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Başaran, kupa töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Sıkıntısız bir turnuva geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Malumunuz okul öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda bir turnuva düzenlendi. Değerli İlçe Milli Eğitim Müdürümüze danıştık, onayını aldık, akabinde sizleri bilgilendirip böyle bir organizasyon başlatıldı. Toplam katılan takım sayısı 14’tü, grup aşaması ardından çeyrek final, yarı final ve final aşamalarını kazansız belasız tamamladık. Turnuvanın asıl amacı; ilçemizdeki bütün okullardaki eğitici, eğitmen, öğretmen arkadaşlarımızın ve diğer kurum personellerimizin kaynaşması, birbirini tanıması, sıcak bir ortamın oluşmasıydı. Eksiğimizle, hatamızla güzel bir organizasyonu tamamladık. Amacına ulaştı diye düşünüyoruz. Tekrar katılımda bulunan bütün okullarımıza teşekkür ve dereceye girenleri tebrik ediyoruz.”

“GÜZEL DÖNÜŞLER OLDU”

Kupa töreninde konuşan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, ise şu ifadeleri kullandı: “Okullarımızdaki arkadaşlarımızdan böyle bir teklif geldiği zaman başta geçmiş yıllardan üzerimizde bir sıkıntı vardı. Biz dedik öğretmen arkadaşlarımız bu maçı oynarlarken sakatlanmasın, bir sıkıntı olmasın… İlk başta biraz tereddüt ettik daha sonra ilçedeki bütün beden eğitimi öğretmen arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Orada şunu gördüm; öğretmen arkadaşlarımızda iyi bir istek vardı. Bu isteğinde onlarda gördüğümde ‘hadi böyle bir turnuva yapalım’ dedik ve organizasyonu da okul müdürlerimize ve benden eğitimi öğretmenlerimize bıraktık. Belki her maçta gelemedik ama kulaklarım hep buradaydı, hep diyordum acaba bir sıkıntı olur mu, olmaz mı? Güzel bir organizasyon oldu. Güzel maçlar çıktı. Bu arada dışarıdan da çok güzel dönüşler aldık. Hatta dışarıdan ‘kimi öğretmen arkadaşlarımızı bu vesileyle tanımış olduk’ diyenler oldu, bu da bizi mutlu etti. Çok güzel bir şey olduğuna ben de eminim. Organizasyonda görev alan arkadaşlara, idareci arkadaşlara, siz değerli öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Benim için kazancımız, bütün öğretmenlerimizi bir araya getirip mutlu olduk. Tabi mutlaka bu turnuvanın birinci, ikinci ve üçüncüsü olacak. Bütün arkadaşlarımı tekrar tebrik ediyorum.”

Konuşmaların akabinde turnuvada birinci olan Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu, ikinci olan Hazarşah Yeniyerleşim İlköğretim Okulu, üçüncü olan Dilektepe İlköğretim Okulu ve centilmen olan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’ne kupaları verildikten sonra tatlı ve meşrubat ikramı yapılıp turnuva tamamlandı.

Haber: Yunus Gengörü

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN