• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

TÜRKİYE’NİN EN İYİ SONUCU AĞRALI’NIN

13 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2136 defa okundu.
TÜRKİYE’NİN EN İYİ SONUCU AĞRALI’NIN

Türkiye’nin sekiz atletle katıldığı Avrupa Şampiyonası maraton mücadelesinde altı atleti finişe ulaştı. Ay-yıldızlılar, takım sıralamasında erkeklerde 11., kadınlarda 10. oldu. Milli gururumuz Yavuz Ağralı, bu yarışta 2:18.46’lık derece ile finişe 23’üncü sırada ulaştı.

Berlin’deki 24. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın kapanış gününde ilk madalyalar maratonda sahibini buldu. 21 derece sıcaklıkta koşulan maratonda kadınlar ve erkekler bir saat arayla start aldılar. Berlin’de sona eren 24. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsilen Bingöl Belediyesi Yaşamspor Kulübü milli sporcularından Yavuz Ağralı, Üzeyir Söylemez ve Ömer Alkanoğlu’nundahil olduğu 8 milli sporcu katıldı.

Kadınlar yarışında Türkiye’yi temsil eden üç atlet Tubay Erdal, Elif Dağdelen ve Ümmü Kiraz yarışı tamamlayıp takım sıralamasında Türkiye’yi sıralamaya taşırken, erkeklerde beş Türk atletin ikisi finişe gelemedi. Ancak Yavuz Ağralı, Mert Girmalegese ve Üzeyir Söylemez’infinişleriyle erkekler takımda da Türkiye sıralamaya girdi.

Erkekler yarışında Yavuz Ağralı, yarı maratonu 42’nci sırada geçtikten sonra ivme kazandı ve sona doğru atak yaparak 23’üncülüğe kadar çıktı. Balkan maraton şampiyonu unvanlı Ağralı, 2:18:46’lık derecesiyle finişe 23’üncü sırada gelerek Türkiye’nin yarıştaki en iyi sonucunu aldı.

Yarışın başlarında ön grupta giden Mert Girmalegese ikinci yarıda düşüş yaşarken, finişe de 2:19:58 ile geldi. Mert’in 37’nci olduğu yarışta ilk kez bir şampiyona maratonu koşan Üzeyir Söylemez de 2:27:24 ile 53’üncü sırayı aldı. Muzaffer Bayram ve Ömer Alkanoğlu ise finişe ulaşamadılar. Türkiye, erkekler maraton takım sıralamasında 11’inci sırayı elde etti.

Kadınlar yarışında Tubay Erdal 2:43:10 ile 35’inci, Ümmü Kiraz 2:45:28 ile 37’nci, Elif Dağdelen ise 2:50:59 ile 44’üncü olabildi. Türkiye, kadınlar maraton takım sıralamasında 8:19:35’lik toplam zamanıyla 10’uncu sırayı elde etti.

AĞRALI’DAN TEŞEKKÜR

Finişe 23’üncü sırada ulaşan Milli gururumuz Yavuz Ağralı, Sosyal medya hesabında açıklamalarda bulundu. Ağralı paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Buraya daha güzel bir şeyler yazmak isterdim ama maalesef olmadı. Bu yarışa Fiziksel olarak hazırdım ama zihinsel olarak hazır değildim. Her yarıştan önce İbrahim Hocam beni çok iyi motive ederdi bu yarış öncesi konuşamadım, beni motive edecek kimse yoktu. 3 hafta önce Antrenörümü kaybetmenin üzüntüsü hala içimde ağır bir şekilde devam ediyor. Bu kafayla bu yarışı koşmak kolay değildi ve bu kadar sıcak bir havada hiç kolay değildi. Kendi adıma ne çok iyi geçti ne de çok kötü geçti. Ülkem için elimden geleni yapmaya çalıştım ve Avrupa’da 23. Oldum. Derecem 2.18.46 Bana dua eden tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, hocalarıma sonsuz teşekkür ederim. Ayrıca her zaman yanımda Semiramis Karaarslan hocama Bingöl’deki hocalarıma, İbrahim hocamın eşine, kulübüm Bingöl belediye başkanı Yücel Barakazi beye, federasyon başkanımız ayın Fatih Çintimar beye, kordinatörümüz Ahmet Altun hocaya, sponsorum olan bigplayentertainment’in sahibi Sayın Sertaç Demirtaş beye sonsuz teşekkür ederim. En önemlisi Anneme, babama, aileme ve ailem gibi olanlara sonsuz teşekkür ederim.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN