• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE 5’İNCİ OLDULAR

21 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
580 defa okundu.
TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE 5’İNCİ OLDULAR

Tokat’ta yıldız erkeler ve bayanlar olmak üzere iki kategoride yapılan ve her kategoride 12 takımın mücadele edeceği Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye Yarı final müsabakalarına katılan Solhanlı sporcular, çıktıkları son maçta Türkiye finallerine çıkamazken yarı finallerde 5’inci oldular.

Grup müsabakalarından sonra çeyrek final müsabakalarının da geride kaldığı Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Yarı final müsabakalarında sporcular geçtiğimiz hafta ter döktü. 24 erkek ve 24 Bayan takımlarının mücadele edeceği Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton yarı final müsabakaları Isparta ve Tokat illerinde olmak üzere ki grup halinde oynandı.

Şanlıurfa ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton çeyrek final müsabakalarında başarı elde edip Tokat ilinde yapılan Türkiye yarı finallerine katılan Solhanlı sporcular, burada gösterdikleri başarı, Türkiye Finallerine yükselmelerine yetmedi.

11-14 Şubat 2016 tarihlerinde Şanlıurfa ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton çeyrek final müsabakalarında çıktıkları karşılaşmalarda galip gelerek Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanan Solhanlı sporcular, geçtiğimiz hafta Tokat’ta yapılan yarı final müsabakalarında Bingöl’ü temsil ettiler.

Tokatta yapılan yarı finallerde 3 grubun mücadele ettiği ve Solhanlı sporcuların mücadele ettiği grupta Düzce, Bayburt ve Ordu illerinde gelen takımların olduğu öğrenildi. Grubunda bulunan takımlardan Düzce’yi 3-2 mağlup eden ve Bayburt’u ise 5-0 mağlup eden Solhan ekibi, Ordu’ya 3-2 mağlup oldu. 3-2 yendiği Düzce ekibin grup lideri olarak çıktığı Türkiye Finallerine çıkmak için 3 gurubun bulunduğu yarışmalarda grup ikincileri ile tekrar mücadele eden Solhan ekibi, Ağrı ekibini 5-0 yenerken Malatya ekibine 4-1 yenilerek Tokatta 5’inci olurken Türkiye Finallerine kaybettiği son maç ile veda etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN