• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

‘TÜRKİYE, ÜMMETİN UMUDUDUR’

25 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1353 defa okundu.
‘TÜRKİYE, ÜMMETİN UMUDUDUR’

“Bu direniş, sıradan bir direniş değil, ümmetin umududur. Bugün Uhud meydanı konumunda olan ümmet için Türkiye okçular tepesidir. Uhud’da okçular tepesini terk ettik, bize pahalıya mal oldu. Bu defa Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tehlike geçti demeden ayrılmak sadece Türkiye için değil ümmet için büyük bir tehlikeyi beraberinde getirecektir.”

Solhan Belediye Başkanlığı, ilçede bulunan siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri tarafından 15 Temmuz 2016 günü meydana gelen darbe girişimine tepki göstermek ve milli iradeye sahip çıkmak üzere basın bildirimi okutuldu.

22 Temmuz 2016 Cuma günü Cuma namazı çıkışında Solhan Erbakan Caddesi’nde düzenlenen basın bildirimi programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Basın bildirimine destek veren kurum ve kuruluşlar adına bildirimi Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız okudu.

Katılımcıları selamlayan ve Allah’a hamd ederek bildirimi okumaya başlayan Yıldız, “15 Temmuz gecesi başlayan darbe girişimine karşı yapılan çağrılar üzerine, rahatını bırakıp meydanlara akan ve burada Milli İradeye destek için bir arada bulunan 7’den 70’e herkese ve her kesime selam olsun. Hepinize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ne yazık ki 15 Temmuz akşamı bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Siyasi partilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları, kamu kurumlarımız bu darbe girişimine asaletle, cesaretle ve onurla direnmiş ve başarılı olmalarına izin vermemiştir. Darbeciler, ihanet şebekeleri, hainler ve ABD uşakları birçok resmi görevlilerin ve sivillerin şehit edilmesine ve yaralanmasına sebebiyet vermiş, birçok kamu binasına zarar verilmiştir. Millet meclisine bomba atılmış. Ellerine verilmiş olan silahları devlete ve millete yöneltmişlerdir.” İfadelerini kullandı.

“MİLLET İRADESİNİ SAVUNANLAR KAZANMIŞTIR, DARBE KAYBETMİŞTİR”

Darbecileri, milletin affetmediğini belirten Yıldız, “Mısır’daki kanlı darbe senaryosunu Türkiye’ye uyarlamak isteyenlere Türkiye’den bir Suriye çıkarmak isteyenlere; ‘Biz milletiz, millete silah doğrultanı ezer geçeriz’ duruşuyla hak ettikleri cevabı verdik. Millete giydirilmek istenen vesayet gömleğini tarihin çöp sepetine gönderdik. İhanet çetesini, cunta hareketini, paralel devlet şebekesini püskürterek milletimizin şanlı tarihine yeni ve büyük bir zafer daha ekledik. Bu millet, cuntacıları, darbecileri, milletin üniformasıyla hainlik yapanları affetmedi, affetmeyecektir. Silahlı Kuvvetlerinden, yargıdan, kamu kurumlarından hainler temizleninceye kadar, aklından dahi darbe geçirenler teslim oluncaya, teslim alınıncaya kadar sokaklardan, caddelerden, meydanlardan ayrılmayacağız. Buna bizzat kalkışanların, onlara her türlü desteği sunanların ivedilikle ve en ağır şekilde cezalandırılmasının da takipçisi olacağız. Korkmadığımız, darbecileri ve onların azmettirecilerini korkuttuğumuz için bu meydandayız. İçinde kim varsa, arkasında hangi ülke, grup varsa bu darbe girişiminin faillerine, azmettiricilerine hesap sormak kararlılığımızı göstermek için buradayız. Bugün millet iradesini savunanlar kazanmıştır, darbe kaybetmiştir, darbe seviciler kaybetmiştir. Darbeye içerden ve dışarıdan destek veren tüm anti demokratik güçler hak ettikleri cevabı almıştır. Böylelikle cuntacılara darbeler dönemi açılmamak üzere kapatılmıştır. Darbeler döneminin kapanmasının en büyük aktörü, mimarı millettir, millet iradesidir. Kahraman milletimiz bu görevini devam ettirmeli, alanlardan meydanlardan gür bir sesle haykırmaya sesini ve sözünü yükseltmeye iradesine çok daha güçlü bir şekilde sahip çıkmalıdır.” Dedi.

“BU DİRENİŞ, SIRADAN BİR DİRENİŞ DEĞİL…”

Ezanı serbest kılan Adnan Menderes’e reva görülenlerin Devleti, milletle barıştıran halkın adamı Turgut Özal’a, Emperyalist ve siyonist düzene karşı adil düzen ve yeni bir dünya iddiasıyla karşı çıktığı için kendisine dünya zindan edilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a ödetilmek istenen bedelin bugün milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’a ödetilmeye çalışıldığını söyleyen Yıldız, sözlerine şöyle devam etti:

“Ümmetin beklentisini yükselten, halkının yarısından fazlasının desteğini sandıklarda alan, süreç içerisinde her an ölümle burun buruna olmasına ve suikast girişimlerine rağmen dik duruş timsali olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun. Vatana ihanet içinde yola çıkan bir şebeke, güya kendisini “Yurtta Sulh Konseyi” diye tanımlamış, masum ve silahsız vatandaşların üzerine kurşunlar yağdırarak, bombalar atıp tankları sürerek memleketimizi adeta kana bulamıştır. Bu şer odakların durumunu Yüce Allah Bakara Süresi’nde şöyle buyurmaktadır: “Bunlara, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edicileriz!” derler. İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.” Ey Rabbimiz! senin buyruğuna uyuyor, bozguncuları huzurunda binlerce kez lanetliyoruz. ‘Gevşemeyin, üzülmeyin eğer inanmışsanız üstün gelecek olan sizlersiniz.’ Bu direniş, sıradan bir direniş değil, ümmetin umududur. Bugün Uhud meydanı konumunda olan ümmet için Türkiye okçular tepesidir. Uhud’da okçular tepesini terk ettik, bize pahalıya mal oldu. Bu defa Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan tehlike geçti demeden ayrılmak sadece Türkiye için değil ümmet için büyük bir tehlikeyi beraberinde getirecektir.

Milletimiz tarihten gelen onurlu duruşunu bir kez daha göstererek, sokaklarda kenetlenerek ve tüm değerlerine sahip çıkarak, Fethullahçı Terör Örgütüne, iç ve dış destekli bu darbe girişimine en büyük tokadı atmıştır. Bu memlekette, geçmişte darbelerden sonra ezanlar susturuldu. Bugün; ezanlar, darbeleri susturdu. Bizlere bugünleri yaşatan Allah’a hamd olsun. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve halkın iradesine karşı yapılmış olan darbe girişimini, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu haince girişimi önleyen güvenlik güçlerimize, kendisini cesaretle kalkan yapan kahraman vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.  Bu uğurda mücadele ederken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. İstikbal ve İstiklalimize sahip çıkmak üzere burada bulunan Siyasi Parti Teşkilatlarına, Sivil Toplum Kuruluşları’na, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız’a, siz değerli Solhanlı hemşehrilerimize, hanım efendiler, bey efendiler ve genç kardeşlerimize özellikle teşekkür ediyor, hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyor ve sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN