• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

Türkiye Üçüncüsü Oldular

17 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2472 defa okundu.
Türkiye Üçüncüsü Oldular

Yapılan yarışmalarda 3000 metre Yıldız Erkekler koşusunda Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu öğrencilerinden Halit Çakar, Ömer Uçar, Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Nihat Birgin, Eyüp Yıldırım ve Umut Döğüm’den oluşan Yıldız Erkek takımımız takım halinde Türkiye üçüncüsü olarak Bingöl’ün gururu oldular.

 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamındaki Atatürk’ü Anma Koşusuna katılan Solhanlı öğrenciler fırtına gibi esti. 4 farklı yaş kategorisinde düzenlenen ve sporcuların dişe diş bir mücadele sergilediği anma koşusuna ilimizi temsilen ilçemizden 17 sporcu katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm yıl dönümü anısına düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu” 1000′e yakın sporcunun katılımıyla Ankara’da gerçekleşti. Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun destek verdiği anma koşusu, Atatürk Kültür Merkezi Hipodrom Alanı’nda yapıldı. 175 takımdan yaklaşık bin sporcunun iştirak ettiği koşuyu Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar yerinde takip etti.  İlk dörde giren atletlere Atletizm Federasyonu tarafından para ödülü, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ise madalya ve kupa verildi.

Yapılan yarışmalarda 3000 metre Yıldız Erkekler koşusunda Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu öğrencilerinden Halit Çakar, Ömer Uçar, Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Nihat Birgin, Eyüp Yıldırım ve Umut Döğüm’den oluşan Yıldız Erkek takımımız takım halinde Türkiye üçüncüsü olarak Bingöl’ün gururu oldular. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cemal Esen, önemli bir başarıya imza atan sporcuları kutlarken spor ve eğitim alanındaki çalışmalarda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’a, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a, öğrencileri yetiştiren atletizm antrenörü Ümit Sekin’e ve yarışmalara sporcu veren Atatürk Ortaokulu, Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu, Yenibaşak YBO, İMKB Arakonak Ortaokulu, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederek, öğrencilere başarılarının devamını diledi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN