• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDULAR

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
789 defa okundu.
TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDULAR

Bingöl’de yapılan yarışlarda derece elde edip 10 Kasım günü Ankara’da yapılan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na katılan minik erkekler takımımız Türkiye ikincisi olurken aynı yarışta ferdi olarak ise Solhanlı sporcu Kani Çiyaİlçi Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan 10 Kasım Atatürk Koşusu İl Birinciliği yarışmasında derece yapan sporcu öğrenciler, Ankara’da düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na katıldılar.

Bingöl’de yapılan yarışlarda dereceye giren sporculardan 12’si Ankara’da düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na katılarak Bingöl’ü temsil ettiler.

Bingöl’de önceki hafta yapılan il birinciliği yarışmasında minik erkekler kategorisinde derece yapan Solhanlı sporcu öğrencilerden Kani Çiyaİlçi, Muhammed Çakar ve İsa Uçkaç ile Yıldız erkekler kategorisinde il birinciliği yarışında derece elde eden Şiyar Çelikel ve Abdulmecit Açan takım yarışında, il ikinci olan Nihat Birgin’in ise ferdi olarak Bingöl’ü temsil ettiler.

İLK DÖRDE GİRENLERE PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıl dönümü anısına düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu” 762 sporcunun katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun destek verdiği anma koşusu, Ankara Eski Hipodrom’da yapıldı. 149 takımdan 695, ferdi 65 toplam 762 sporcunun iştirak ettiği koşunun öncesinde saat 09:05’te Mustafa Kemal Atatürk anısına saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Atatürk’ü Anma Koşusu’nda, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız, Eski Federasyon Başkanı Mehmet Yurdadön ve diğer davetliler hazır bulundu. 3 farklı yaş kategorisinde düzenlenen ve sporcuların dişe diş bir mücadele sergilediği anma koşusu sonunda ilk dörde giren atletlere Atletizm Federasyonu tarafından para ödülü, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ise madalya ve kupaları verildi.

SOLHANLI SPORCULAR TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDULAR

10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na minik erkekler kategorisinde katılan Kani Çiyaİlçi Türkiye 2’ncisi, Muhammed Çakar Türkiye 6’ncısı ve İsa Uçkaç ise Türkiye 10’uncusu oldu. Yapılan yarışlarda ilk ona giren Solhanlı sporcu öğrenciler takım olarak ise Türkiye ikincisi oldular.

Yarışa genç erkekler kategorisinde ferdi olarak 4 bin metrede koşan Solhanlı sporcu Nihat Birgin ile yıldız erkekler kategorisinde 3 bin metre koşan Solhanlı sporcular Şiyar Çelikel ve Abdulmecit Açan derece elde edemediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN