• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

12 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1346 defa okundu.
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin görevde yükselme sınavı sonuçları açıklandı. Açıklanan sınav sonuçlarına göre Solhan’da Mehmet Emin Oya adındaki MEM personeli, girdiği sınavda başarı göstererek Türkiye birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevde yükselme sınavı yapıldı.  6 Aralık 2015 günü yapılan sınava Bingöl ve ilçelerde çalışan personellerde Elazığ’da sınava girdi. Solhan’da Yardımcı hizmetli olarak görev yapan 3 personel memurluğa yükselmek için girdiği sınavda başarılı olurken Şefliğe yükselmek için sınava giren iki personel de başarılı oldukları gibi Türkiye derecesi elde ettiler.

Solhan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarda yardımcı hizmetli olarak görev yapan ve memurluğa yükselmek için sınava giren Muhlis Genç; 87 puan,  Mehmet Köçer; 85 ve Şeker Turan; 85 Puan alarak başarılı oldular.

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde memur olarak çalışan ve Şefliğe yükselmek için sınava giren Abdullah Yazgan ve Mehmet Emin Oya da girdikleri sınavda başarı elde ettiler. Abdulah Yazgan’ın sınavda 88,836 puan alarak Türkiye’de 30’uncu sırada yer alırken Bingöl ikincisi olduğu öğrenildi. Sınavda en başarılı olan personel ise Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli olup Solhan Kaymakamlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu’nda görev yapan Mehmet Emin Oya oldu.

Oya, girdiği sınavda 93.175 puan alarak Türkiye birincisi oldu.

EĞİTİM BİR-SEN’E TEŞEKKÜR

Türkiye genelinde sınava giren MEB Personellerinden 1964’inin 70 puan üstü alarak başarı gösterdiği öğrenildi. Solhan’dan sınava grip başarılı olan MEM personelleri; başarılarında deneme sınavı yaparak ve sınava hazırlık dokümanı desteği vererek Eğitim-Bir-Sen Solhan İlçe Temsilciliğinin katkıda bulunduğunu aktardılar.

Sınavda Türkiye Birincisi olan Mehmet Emin Oya, “Sınava güzel hazırlandım ve sınavım da iyi geçmişti. İyi sonuç beklediğim sınavda Türkiye derecesi beklemiyordum. Şükürler olsun ki hem başarı nasip oldu hem de Türkiye birinciliği. Hem sınava hazırlık dokümanları veren ve hem de deneme sınavı yapan Eğitim-Bir-Sen Solhan İlçe Temsilciliğinin başarımıza katkısı olmuştur. Doküman ve deneme sınavı desteği sundukları gibi sınav öncesi ve sonrası sürekli diyalog halinde olan ve bizleri yalnız bırakmayan Eğitim Bir-Sen Solhan İlçe Temsilcisi Nurullah Azak’a teşekkür ediyorum. Diğer başarı elde eden arkadaşlarımı da kutluyor başarıların devamını diliyorum” dedi.

Eğitimciler Birliği Sendikası Solhan İlçe Temsilciliği de; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan görevde yükselme sınavında başarılı olan Solhan Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarını tebrik ederek başarıların devamını dilediler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN