• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

TÜRK POLİSİ 170’İNCİ YAŞINI KUTLADI

13 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1956 defa okundu.
TÜRK POLİSİ 170’İNCİ YAŞINI KUTLADI

Polis Haftası’nın 170’inci Yılı dolayısıyla Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, çeşitli etkinliklerde bulunurken Kaymakam Aydın’ı da makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Aydın, ziyarete gelen emniyet yetkilileri şahsında tüm emniyet mensuplarının Polis gününü kutladı.

 6-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası 169. Yılı dolayısıyla Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 09 Nisan 2015 günü saat:11.00’de Solhan İlçe Kaymakamı Şeref Aydın’ı makamında ziyaret ettiler.

İlçe Emniyet Müdürü Hasan Soydaş ve beraberindeki polislerin gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Aydın, ziyarete gelen emniyet yetkilileri şahsında tüm emniyet mensuplarının Polis gününü kutladı.

Kaymakam Aydın’a yapılan ziyaretten sonra emniyet yetkilileri aynı gün saat: 14.00’da Özel Onur Rehabilitasyon Merkezi’ni de ziyaret edip Rehabilitasyon Merkezinde bulunan yaklaşık 30 çocuk ile tek tek ilgilenip çeşitli hediyeler verildi.

Özel Onur Rehabilitasyon Merkezi ziyaretinden sonra Ulu Camide ikindi namazına müteakip İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri, İlçe Müftüsü ve vatandaşların katılımı ile aziz şehitlerin ruhuna Mevlit okutulup katılımcılara, ikramda bulunuldu.

10 Nisan 2015 günü saat: 10.00’da Hükümet Konağı önünde Emniyet Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle resmi tören düzenlendi. İlçe Emniyet Müdürü ve personeli ile bazı kurum amirlerinin katılımı ile gerçekleşen törende Polis Memuru Tuncay Akgül, bir konuşma yaptı.

Törende konuşan Akgül, “Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 170’inci kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirterek, hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum.

Şanla, Şerefle yazdığı 169 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, 170’inci kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır. Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelerle birlikte milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir. Türk Polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir. Polisin olayları önlemesi ve suçluların yakalanabilmesinde halk desteğinin önemi ile Polis Vatandaş diyalogunun ne kadar iyi olursa, başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir. Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız Polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için Polis Vatandaş el ele olmalıdır. Teşkilatımızın 170. kuruluş yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük bir coşku ve çeşitli etkinliklerle hep birlikte gururla kutlamanın mutluluğunu tadarak, bu vesile ile devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden arkadaşlarımızın aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli ve gazilerimiz ile halen görevleri başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor sizlere tekrardan Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü adına en derin saygılarımı arz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Emniyet Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri ile vatandaşlar İlçe Emniyet Müdürü tarafından karşılanıp tebrikler kabul edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN