• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

“TURİZM VE EĞİTİM BENİM ÖNCELİKLİ ALANIMDIR”

8 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1533 defa okundu.
“TURİZM VE EĞİTİM BENİM ÖNCELİKLİ ALANIMDIR”

Bingöl’ün tarihi geçmişi ile tarihi güzellikleri ile kültürel zenginlikleri ile gelişmeyi ve kalkınmayı fazlasıyla hak eden illerimizden birisi olduğunu belirten ve turizm ile eğitimin öncelikli alanı olduğunu belirten Ekinci; “Bizler, bu şehre gönülden bağı olan kardeşlerimizle Bingöl’ü bulunduğu durumdan daha iyiye götürme adına hizmet etmeye gayret edeceğiz.” dedi.

Ankara Beypazarı Kaymakamı iken Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bingöl Valiliği görevine atanan Vali Kadir Ekinci, 5 Kasım 2018 Pazartesi günü Bingöl’e geldi ve aynı gün göreve başladı. Göreve başlayan Vali Ekinci, ilk toplantısını basın mensuplarıyla yaptı.

Valilik toplantı salonunda basın mensupları ile tanışan Vali Ekinci, Bingöl’ü bulunduğu konumdan daha üst noktalara taşıyacaklarını söyledi.

“EKONOMİK SOSYAL HER TÜRLÜ PROJENİN İÇİNDE OLACAĞIZ”

Bingöl’ün tarihi geçmişi ile tarihi güzellikleri ile kültürel zenginlikleri ile gelişmeyi ve kalkınmayı fazlasıyla hak eden illerimizden birisi olduğunu belirten Ekinci; “Bizler, bu şehre gönülden bağı olan kardeşlerimizle Bingöl’ü bulunduğu durumdan daha iyiye götürme adına hizmet etmeye gayret edeceğiz. Medeniyet çizgisi içerisinde en son geldiğimiz nokta, devlet olma erdemidir. Bu devlet, hukukun üstünlüğünü esas alan bir devlettir. Sadece ve sadece bütün insanlar eşit ve hukuk önünde kurallara göre hareket etmelidir. Dolayısıyla devlet yürüyen bir hukuktur.  Bizim çalışmalarımız da devlet memuru olmamız hasabiyle mevzuat çerçevesinde olacaktır. Ama bu mevzuatı esnetirken insanımız lehine ne yapabiliriz? Bunun gayreti içinde olacağız. Bingöllü kardeşlerimizi nasıl rahatlatabiliriz ve Bingöl’ü daha nasıl yaşanabilir bir yer yapacağız bunun için çalışacağız.  Ekonomik sosyal her türlü projenin içinde olacağız. Bingöl Valiliği olarak dokunmadığımız bir alan bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK”

Kent genelindeki terörle mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirten Vali Ekinci, “Terörle mücadele etme konusunda malumunuz olduğu üzere yapılan kararlı bir mücadele söz konusu ve bu mücadele aynen devam edecek. Bu mücadele devam ederken Bingöl’ün kırsalında 3 terörist öldürüldü, 1 asker şehit oldu gibi haberlerden ziyade inşallah bundan sonra şunu istiyoruz; Bingöl’ün kırsalında turizm canlandı. Bingöl’ün dağlarında yamaç paraşütü yapılıyor ya da Bingöl’ün kırsalındaki insanlar huzur ve refah içerisinde yaşıyor gibi haberlerin ön planda olması bizim en büyük arzumuzdur.” dedi.

“TURİZM VE EĞİTİM BENİM ÖNCELİKLİ ALANIMDIR”

Turizm ve eğitimin öncelikli alanı olduğunu belirten Ekinci, şunları aktardı: “Yatırıma özel önem veririm ama bunları yaparken de hiçbir zaman kafamıza göre iş yapmayız. Bundan sonra da kamu personeline de ilk talimatımız bu olacak. Hiç kimse kendi kafasına göre iş yapmayacak. Kimsenin özel gayretleri olmayacak. Biz bunu istemiyoruz. Biz kamunun bir bütün halinde hareket etmesini istiyoruz. Yerel yönetimleri ile sivil örgütleriyle bir bütün halinde, bir orkestranın aynı anda ses çıkarması gibi Bingöl’ünde bundan sonra ses çıkarmasını istiyoruz. Rabbim mahcup etmesin. Kimseye muhtaç etmesin. Fitneye fesata kulak asmayın arkadaşlar. Ben bu saatten sonra Bingöl’ü temsil ediyorum. Fitne Bingöl’e zarar verir. Biz bu ile zarar verecek hiçbir şeyin yanında yöresinde olmayız. Biz Bingöl’ü nasıl bir adım daha öteye götürebiliriz bunun gayreti heyecanı içinde olurken, birileri başka hesaplar içindeyse bu hesaplar bizi ilgilendirmiyor.” şeklinde konuştu.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN