• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

“Turizm Alt Yapı Projesi”

23 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2165 defa okundu.
“Turizm Alt Yapı Projesi”

Solhan Belediyesi tarafından hazırlanıp Kalkınma Ajansı’na sunulan “Turizm Alt Yapı Projesi”nin onaylandığını söyleyen Solhan Belediye Başkanı Yıldız, proje hakkında bilgi verirken seçim sürecinde halka sunulan projelerin uygulanmasına başlandığını aktardı.

 30 Mart 2014 günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen Abdulhakim Yıldız, seçim sürecinde halka sunulan projeler ile ilgili çalışmalara başladıklarını söyledi.

Solhan’ın gelişimi devam edeceğini söyleyen Başkan Yıldız, “Halkımız artık projelere ağırlık vermemizi istiyor, bunu bu seçimde gördük. Biz de buna karşı ilçe içinde akil bir ekip oluşturduk. İlçemizi geliştirecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunduk. Buradan çıkan projelerimizi Sayın Bakanımızla da paylaştık ve destek onayını alarak broşür halinde seçim sürecinde halkımıza paylaştık. Biz seçilenler, halka rağmen siyaset yapamayız. Seçim biter bitmez hemen daha önceden Gaziantep’te gördüğüm bir proje için bir mühendisimizi Gaziantep’e gönderdik, sağ olsunlar hiçbir bedel istemeden orda uygulanan projeyi birde bizim için yeniden yaptılar. Bizde Kalkınma Ajansına sunduk. “Turizm alt yapı projemiz” onaylandı. Yüzde yetmiş beş hibe olan bu projemizin maliyeti yaklaşık bir trilyondur. Bu projemizin dere ıslahının önemli bir bölümünü DSİ tarafından yapılacak. Diğer sosyal tesisin içeriği yürüyüş parkuru, sportif alanlar, dinlenme yerleri ve yeşil alanlarını biz yapacağız. Bu ilçemiz için şu anda en önemli ve elzem proje idi bunu bu sene başlatacağız. Halkımızın imkânı olmayanların özellikle aracı olmayanların dinleneceği, nefes alacağı bir yer olacaktır.” İfadelerini kullandı.

“Belediyecilik Aynı Zamanda Sadaka-İ Cariye Yeridir”

Solhan’ın arka tarafından yer alan ve ferah tepe olarak adlandırdıkları bölgede ağaçlandırma çalışmalarında bulunacaklarını dile getiren Yıldız, Burada bir bölüm ağaçlandırılmış, diğerini de biz tamamlayacağız. Tepeye de Ferahtepe adıyla içinde mesire alanları, seyir terasları, dinlenme alanları olan güzel manzaralı bu yerimizi ilçemiz halkının sosyal açıdan ihtiyacı olan bu tesisleri yapacağız. Kültür merkezimiz yapılmıştı ancak içeriğini doldurmak için eksiklikler var. Burayı çok aktif bir duruma getirmemiz gerekiyor, şu anda çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi ilçemizde voleybol 3. Liginde Solhan METEM kulübümüz var, ilçemizin reklamı ve tanıtımı açısından çok önemli görüyorum. Belediye olarak sporcularımıza sahip çıkacağız. Belediyede 72 personel ile hizmet sunuyoruz. İş-Kur marifetiyle çalışan personellerimiz var ancak bunlardan yeterince faydalanamıyoruz. Önümüzdeki süreçte Köyden eleman vereceklerse vermesinler, adamı çalıştıramıyoruz. Köyden geliş gidişi, zaten masraflı olduğu için randıman alınmıyor. İl müdürü ile de görüştüm, İş-Kur bu yetkiyi bize versin, hangi evde, ekmek parası olmayıp ta istemeye utanan kişileri biz iyi biliriz. Bunu mutlaka çözmemiz lazım. Aksi halde verimli olmaz. Bu yönde, ihtiyaç sahibi olduğunu bildiğim kişi bana karşı oy vermiş veya vermemiş olabilir. Ben onun ihtiyacı olduğuna inandıysam öncelik onundur. Fikri, zikri beni ilgilendirmiyor. Bu kesinlikle olmazsa olmazımdır. Ben öyle insanlar alacağım ki; herkes bana dua edecektir. Çünkü ben Solhan’ı iyi biliyorum. İş-Kur sisteminde de adaletli olmayabiliyor. Bir evde beş kişi var üç kişi çalışıyor, bir ev de var, bir kişinin eline bakılıyor. İş-Kur kura çektiği için o adamın kızına da, kardeşine de çıkıyor bu da adaletli değildir. Amacımız eşitliği sağlamaktır, bu kesinlikle böyle olmalıdır. Bir de benim şahsımın bir sonraki seçim gibi bir hedefim yok, benim için geçmiş kişilerin işine bakıyorum. Allah razı olsun geçmiş başkanlarımız herkes bir eser bırakmış, benim de amacım daha iyisini yapmak, asıl olan Allah rızasını kazanmaktır. Belediyecilik aynı zamanda sadaka-i cariye yeridir.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN