• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

Tunç, “Mescid-i Aksa Ümmetin Onurudur”

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1104 defa okundu.
Tunç, “Mescid-i Aksa Ümmetin Onurudur”

Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa külliyesine ait kubbenin altına kadar girerek mihrabı askerlerine çiğneterek, mukaddesatımız olan Kur’an-ı Kerim’i ayaklar altına alarak çirkin bir saldırının daha altına imza attıklarını belirten Tunç, “Gün, Ümmetin onurlu çocuklarına, Mescid-i Aksa’nın yılmaz bekçilerine sahip çıkma, Siyonist İsrail’in ırkçı projelerini ayağa kalkarak bozma günüdür” dedi.

 Eğitimciler Birliği Sendikası Solhan İlçe Sekreteri Muhammed Veysi Tunç, Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı çirkin saldırı ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Tunç’un yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Son zamanlarda Ortadoğu kan gölüne dönmüşken Müslüman Müslümanın canavarına dönüşmüşken, yine aynı mihrakların kurduğu taşeron örgüt ya da örgütler namus, vicdan, savaş kuralı demeden kan dökmeye devam ederken ve tüm dikkatler buralara çevrilmişken; Mescid-i Aksa’yı 1967′den bu yana ilk kez tamamen kapatan Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa külliyesine ait kubbenin altına kadar girerek mihrabı askerlerine çiğneterek, mukaddesatımız olan Kur’an-ı Kerim’i ayaklar altına alarak çirkin bir saldırının daha altına imza atmıştır.

Kudüs, bütün semavi dinlerin ortak coğrafyası, Mescid-i Aksa, bütün Müslümanların ortak mabedi, Miracın başladığı yer ve tüm insanlığın ortak mirasıdır, belleğidir. Bu belleği yok etme çabasına giren Siyonist İsrail, tüm insanlığın şuurunu hedef aldığını bu hain saldırıyla bir kez daha belgelemiştir. Katil İsrail’in Filistin’deki soykırımına sessiz kalan dünya, artık zulme dur demeli, insan hakları ihlalleri ile işgali sona erdirmelidir. Uluslararası kurallar, medeniyet ve kültür mirasına karşı bu tür saldırıları yasaklamasına rağmen İsrail’in Mescid-i Aksa’yı hedef alması dünyanın sessizliğinden ve seyirciliğinden aldığı cesaretle hareket ettiğini gösteriyor. Tüm Dünya’yı terör devleti İsrail’in Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılarını, faşizan uygulamalarını uluslararası düzeyde açıkça kınamaya ve bu mukaddes mekânı korumaya çağırıyoruz.”

“Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma vaktidir!”

“Katil devlet İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı çirkin saldırıya sessiz kalmak, zulmü onaylamak, saldırıya ortak olmaktır.” Diyen Tunç, şu ifadeleri kullandı:

“Gün, Ümmetin onurlu çocuklarına, Mescid-i Aksa’nın yılmaz bekçilerine sahip çıkma, Siyonist İsrail’in ırkçı projelerini ayağa kalkarak bozma günüdür. Kudüs ve Mescid-i Aksa özgür olmadıkça Ümmet özgür olmayacaktır. Buradan İnsanlığa sesleniyoruz; Buradan Ümmete sesleniyoruz; Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma vaktidir! Dün olduğu gibi bugün de kan ağlamaya devam eden İslam beldelerine sahip çıkma vaktidir! Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma vaktidir! Katil İsrail, tüm insani değerleri bir kez daha ayaklar altına almıştır. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır. Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için; Kahrolsun İsrail. Diye haykırıyoruz.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN