• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

TÜBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA 3’ÜNCÜ OLDULAR

16 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
755 defa okundu.
TÜBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA 3’ÜNCÜ OLDULAR

Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi TÜBİTAK Malatya bölge yarışmasında Bingöl’ü temsil etti. Farklı kategorilerde yapılan yarışmada Solhanlı öğrencilerin projesi kendi alanında 3’üncü oldu.

Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ercan Döğüm ve M.Veysi Erimez isimli öğrencilerin Bilişim Teknolojileri öğretmeni Hicran Yılmaz danışmanlığında geliştirdikleri “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi TÜBİTAK 49. Liseler Arası Proje Yarışmasında birinci değerlendirme aşamasını başarıyla geçip ikinci aşama olan Bölge Sergisine katıldılar.

İnternet üzerinde yapılan başvuru sonrasında yapılan değerlendirme neticesinde Malatya’da düzenlenen TÜBİTAK Bölge yarışmasına katılan Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ercan Döğüm ve M.Veysi Erimez’in “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi, burada da derece elde etti.

12-14 Mart 2018 tarihlerinde Bingöl’ün bağlı olduğu bölge olan Malatya’da sergilenen ve projenin mülakat aşaması gerçekleşen yarışmaya farklı kategorilerden 100 projenin yarıştığı öğrenildi.

Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ercan Döğüm ve M.Veysi Erimez’in “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi, kodlama dalında 3’üncü oldu.

İnternet üzerinden yapılan başvuruda projenin başarılı görülmesi üzerine Malatya’da yapılan bölge yarışmasına katılan öğrenci ve öğretmenleri; çalışmaları ve başarılarından dolayı kutlayan Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Başaran, “Öğrencilerimiz çalışmalarını göstererek hak ettikleri değeri görmekteler. Okul olarak her zaman yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bölge yarışmalarında katıldıkları kategoride 3’üncü olan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi kutluyorum. Onların bu çalışmaları ve elde ettikleri başarı bizleri onurlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN