• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

TRT Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi’nde Çekim

2 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1138 defa okundu.
TRT Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi’nde Çekim

Solhan’a gelen TRT ekibi, Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen ‘Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi’nde çekim yaptı.

 Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Kalkınma Bakanlığına sunulan ve 2013 yılı Sosyal Destek Projeleri kapsamında kabul edilip yürütülen proje çalışmaları devam ediyor.

Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında kabul edilen ve Bingöl Valiliği koordinasyonunda Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen ‘Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi’ projesi için 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü TRT ekiplerince Solhan Belediyesi Kültür Merkezinde çekim yapıldı.

Proje çalışmalarının devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde ilçede bir konser verileceğini belirten proje koordinatörü Aydın Coşkun, proje kapsamında eğitim gören öğrencilerin hazırladığı çalışmalar için TRT ekibinin Solhan’a davet edildiğini ve Solhan’a gelen TRT ekibi tarafında çalışmaların çekiminin yapıldığını aktardı.

‘Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi’ SODES projesi kapsamında bağlama, gitar, keman ve piyano olmak üzere dört kursun açıldığını ve her bir kursta 12 öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Aydın, kız ve erkeklerden oluşan toplam 48 kişinin eğitim gördüğü proje hakkında şunları aktardı:

“Projede, Solhan’da profesyonel anlamada müzik yapılması için gerekli altyapının hazırlanması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında açılan dört kurs için de gerekli müzik aletleri alınarak öğrencilere eğitim verildi. Çok dilli bir koro oluşturuldu. Bu koro, Türkçe, Kürtçe, Zazaca, Lazca ve Romence dillerde eser çalışmaları yapıyorlar.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN