• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

“Trafikomik” Tiyatrosu Sahnelendi

15 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1237 defa okundu.
“Trafikomik” Tiyatrosu Sahnelendi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından SODES projesi kapsamında İMKB Bingöl Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Trafikomik” Tiyatrosu Solhan’da sahnelendi.

 Bingöl Valiliği Koordinasyonunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Projeleri kapsamında desteklenen “Bozkırlar Sahne Olsa” projesi ile Solhan’da “Trafikomik” Tiyatro oyunu Solhan’da sahnelendi.

9 Mayıs 2014 Cuma günü saat: 14.00’da Solhan Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Trafikomik” Tiyatrosu’nu İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri ve çok sayıda öğrenci izledi.

Trafik haftasına denk getirilen ve öğrencileri eğlendirirken trafik konusunda önemli bilgiler de aktarılan proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü Abdulsamet Aran, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce yürütülen “Bozkırlar Sahne Olsa” projesi ile İMKB Bingöl Anadolu Lisesi öğrencileri tarafında Solhan’da “Trafikomik” Tiyatrosu Solhan’da sahnelendiğini ve daha önce “Baba Beni Anlasana” tiyatro oyununun Yedisu, Karlıova, Yayladere ve Kığı İlçelerinde sahnelendiğini aktardı.

“Trafikomik” Tiyatro oyununun Solhan’da sahnelenerek turneye başlandığını aktaran Aran, Genç ve Adaklı ilçelerinde de tiyatro gösterilerin olacağını söyledi.

Oyunun Hikâyesi

Halen Antalya İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Feyzullah Arslan tarafından yazılan ve Orhan Ekineker ile Himmet Kılınç tarafından yönetilen oyunda; eşiyle başı belada bir başkomiser, titizlik ve temizlik takıntısı yüzünde bir türlü evlenememiş bayan bir polis, her karakol ziyaretçisini kendince yönlendiren pasaklı bir karakol çaycısı ve trafik kurallarına uymadıkları için karakola getirilen kişiler yer alıyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN