• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

TRAFİK HAFTASI ROGRAMI DÜZENLENDİ

13 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
731 defa okundu.
TRAFİK HAFTASI ROGRAMI DÜZENLENDİ

Trafik haftası münasebetiyle Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu’nda bir program düzenlendi. Düzenlenen programa katılan trafik ekipleri, öğrencileri trafik kuralları konusunda bilgilendirdiler.

Trafik haftası münasebetiyle Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu’nda düzenlenen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği personellerinden Cafer Kahraman ile Ümüt Altun, öğrencilere trafik kurallarını anlatıp uymanın önemine ve gerekliliğine dikkat çektiler.

Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu’nda Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Tuğçe Katırcı’nın organizatörlüğünde düzenlenen programa katılan öğrenci ve eğitimciler ile okul personellerine Türkiye’nin de üyesi bulunduğu ve Avrupa ülkelerinden pek çoğunun birleşerek kurduğu Konsey’in Mayıs ayının ilk cumartesi günü ile başlayan haftayı “Uluslararası Karayolu Güven Haftası” olarak kabul ettiği aktarılırken bu Konsey merkezinin, Fransa’nın başkenti Paris’te olduğu ve Konseye üye ülkelerin zaman zaman toplanarak trafik sorunlarını görüştükleri ve gerekli kuralların uygulanmasının kararlaştırdıkları aktarıldı.

Uluslararası Karayolu Güven Haftası’nın Türkiye’de önce “Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası” daha sonra da “Trafik Haftası” olarak kabul edildiğinin aktarıldığı programda bu kapsamda yapılan etkinlikler amacının Trafik sorunlarını çözümleyerek düzenli bir trafik sağlamak. Trafik kazalarını önlemek olduğu belirtildi.

Trafik kazalarının çokluğu bakımından dünyanın ileri ülkelerinden biri olan Türkiye’de, Trafik Haftası’nın öneminin büyük olduğu ve Trafik Haftası’nda olduğu gibi yıl boyunca Trafik kazalarının önlenmesine yönelik çalışmaların yürütüldüğü ifade edildi.

Trafik Haftası münasebetiyle çeşitli program ve etkinlikler düzenleyen ve düzenlenen etkinliklere katılan Trafik ekipleri, özellikle geleceğimiz olan çocuklarımıza eğitimler vererek trafik kuralları hakkında bilinçlenmelerine yardımcı oluyorlar.

Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu’nda düzenlenen Trafik Haftası programına katılan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği personellerinden Cafer Kahraman ile Ümüt Altun, öğrencilere trafik kurallarını anlatıp uymanın önemine ve gerekliliğine dikkat çekerken okul geçidi, araçlara inme-binme kuralları, trafik ışıkları kuralları hakkında bilgi paylaştılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN