• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

TOBB’DAN ÖĞRENCİLERE GİYİM YARDIMI

21 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1333 defa okundu.
TOBB’DAN ÖĞRENCİLERE GİYİM YARDIMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) desteğiyle 600 öğrenciye dağıtılmak üzere giyim paketleri Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) girişimleri sonucu Bingöl genelinde eğitim gören ihtiyaç sahibi 600 öğrenciye verilmek üzere TOBB tarafından Bingöl TSO’ya gönderilen giyim yardım paketleri, Bingöl TSO Başkanı Erkan Çalbay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Suna, Bingöl TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sait Kolak, Murat Akçan ve Macit Tekstil firma yetkilisi Fırat Macit’in katılımıyla Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Giyim malzemelerin teslimatında bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür vekili Metin Suna, kış mevsimi öncesi ihtiyaç sahibi 600 öğrenciye Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce yapılan giyim yardımının çok anlamlı ve faydalı olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ihtiyaç sahibi öğrencilerin belirlendiğini kaydeden Suna, giyim yardımının il genelindeki tüm okullarda eğitim gören öğrencileri kapsadığını söyledi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay ise, TOBB aracılığıyla her yıl Bingöl’de ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımı yapıldığını hatırlatarak, en büyük yardımın eğitime ve çocuklara yapılan yardım olduğunu vurguladı. Başkan Çalbay Bingöl TSO ve İl Milli Eğitim arasında imzalanan işbirliği protokolü, ortak yürütülen “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında okullara yapılan bu yardımların da ayrıca çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Özelikle kış mevsimi öncesi giyim yardımının yapılmasının yerinde bir karar olduğunu ifade eden Çalbay, şöyle dedi: “TOBB’un her yıl Bingöllü ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmaması bizleri son derece mutlu etti. İlimizde maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin mont ve bot ihtiyacını karşılamak amacıyla yardımda bulunuyoruz. Bu yardımda katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum”

Yapılan açıklamaların ardından giyim paketleri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN