• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

TIBBİ ATIK STERİLİZASYON İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1316 defa okundu.
TIBBİ ATIK STERİLİZASYON İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bingöl İli Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği (BİNÇEVBİR) Başkanı ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, tıbbi atıkların sterilizasyonu için 10 yıl süreyle tesis işletmeciliği yap-işlet-devret modeliyle ihalenin gerçekleştiğini söyledi.

  

Tıbbi atıkların sterilizasyonu için tesis işletme ihalesi Bingöl Belediyesi TOGEM Salonu’nda gerçekleştirildi. 10 yıl süreyle tesis işletmesi yap-işlet-devret modeliyle yapılacak. İhale ile Solhan Belediyesi’nin de üyesi olduğu BİNÇEVBİR aylık 1.800 TL gelir elde edecek.

3 firmanın teklif verdiği ihale sonucunda, Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisinin 10 yıllığına, aylık 1.800 TL bedelle Yap-İşlet Devret modeli ile Vertisa Çev.Teknj.İnş.Rek.Danş.İth.İrc. San. ve Tic. Ltd. Şti’ne ihale edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Bingöl İli Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği (BİNÇEVBİR) Başkanı ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yapılan ihale ile BİNÇEVBİR bütçesine katkı sağlanacağını belirterek, “Bingöl İli Yerel Yönetimler Çevre Hizmetler Birliğimiz tarafından Bingöl merkez Beyaz Toprak (Hera Gor) Köyü mevkiinde, Birliğimize ait Katı Atık Bertaraf Tesisi Alanı sınırları içerisinde tıbbi atık sterilizasyon tesisi işletmeciliğinin yap-işlet-devret modeliyle 10 yıl süreyle tesis işletmeciliği ihalemizi birlik encümenimiz tarafından ihale edildi. Yaptığımız ihale ile birlikte tesisimizin hem kullanım ömrünü uzayacak hem de geri dönüşümden ekonomiye katkı sağlanacaktır. İhale kapsamında Binçevbir, aylık 1.800 TL gelir elde edecektir. Ayrıca tesiste iş istihdamı da sağlanacaktır. İlimize ve Binçevbir üye belediyelerimize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Ayrıca aynı gün ihalesi yapılması planlanan çöplerin ambalaj atıklarının ayrıştırılması ihalesi katılımcı olmadığından Binçevbir Encümeni tarafından ihalenin iptal edilmesine oy birliği ile karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN