• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

TFF’NİN KARARI BEKLENİYOR

26 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
720 defa okundu.
TFF’NİN KARARI BEKLENİYOR

Bingöl 1. Amatör Lig’i Müsabakalarının sona ermesinin ardından Play-off Müsabakalarının tarihleri kesinleşmemesi üzerine Solhan Gençlerbirliği Spor Kulübünün itirazının sonuçlanması beklendiği öğrenildi.

Solhan’ı temsilen Solhan Gençlik Spor Kulübü ve Solhan Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün mücadele ettiği Bingöl 1. Amatör Lig’i müsabakaları sona erdi.

Bingöl 1. Amatör Lig’inin 2’inci yarısında Genç ilçe Stadında oynanan Genç Murat Spor Kulübü ve Solhan Gençlerbirliği Spor Kulübü Müsabakaları 3-2 Genç temsilcisinin lehine sonuçlanmıştı. 18 Şubat 2018 tarihinde oynanan müsabakanın arından Solhan Gençlerbirliği, kural hatası sebebiyle MHK ve TFF’ye müsabakaların tekrarı için itiraz başvurusunda bulundu. Yapılan itiraz kabul görüldüğü durumda Solhan Gençlerbirlği ve Genç Murat Spor müsabakaları tekrardan oynanacak. Aksi durumda lig’i ilk ikide tamamlayan Sekeran Spor ve Genç Murat Spor kulübü play-off müsabakalarına katılacak.

Bingöl 1. Amatör Lig’inin sona ermesine rağmen Play-off’ların oynanacağı tarihler kesinleşmediği için spor severlerin merakını gidermek için Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Facebook hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ligimizin normal sonuçları gereği play-off eşleşmeleri; Bingöl Belediye Yaşam Spor ile Sekeran Spor Kulübü ve Genç Murat Spor Kulübü ile Bingöl Gençlik Spor Kulübü arasında olacaktır.  Ancak Solhan Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün Genç Murat Spor ile Solhan Gençlerbirliği müsabakasında kural hatası olduğu gerekçesi ile MHK ve TFF’ye müsabakanın tekrarı için yaptığı itiraz başvurusu sonuçlanmadan play-off müsabakaları karar açıklanmadan oynatılmayacaktır. TFF itirazı red ederse eşleşmeler Bingöl Belediye Yaşam Spor ile Sekeran Spor Kulübü ve Genç Murat Spor Kulübü ile Bingöl Gençlik Spor Kulübü şekilde olacak. İtirazın kabul edilmesi ve maçın tekrarı yönünde karar çıkması halinde Genç Murat Spor- Solhan Gençlerbirliği müsabakası yeniden oynatılacak ve alınacak sonuca göre eşleşmeler yeniden şekillenecektir. Yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için açıklama yapmak gereği hasıl olmuştur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN