• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

TEŞVİK İÇİN SON BAŞVURU 2 EYLÜL

24 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1308 defa okundu.
TEŞVİK İÇİN SON BAŞVURU 2 EYLÜL

Daha önce Dershane olarak hizmet veren eğitim kurumlarının özel okullara dönüşmesi ile ilgili kanun hükmü kapsamında Solhan’da açılan Özel Yüzenada Lisesi Müdürü Bingöl, 2 Eylül 2015 tarihine kadar teşvik başvurularının olduğunu belirtti.

 

Daha önce Dershane olarak hizmet veren eğitim kurumlarının özel okullara dönüşmesi ile ilgili kanun hükmü kapsamında Solhan’da Özel Yüzenada Lisesi açıldı.

Solhan’da Ferda Eğitim Şirketi kuruluşu olan Hedef12 Dershanesinin Özel Yüzenada Lisesi’ne dönüşmesi ile ilgili bilgi veren Solhan Özel Yüzenada Lisesi Müdür Özhan Bingöl, “Yılların vermiş olduğu dershanecilik tecrübesini özel okula yansıtarak eğitim kalitesine katkı sunacağız.  Solhan’da 10 yılı aşkındır yüksek öğretim kurumlarına öğrenci hazırladık. Dershanelerin okullara dönüşmesi ile yüksek öğretim kurumu öncesi son aşama olan orta öğretim kurumu olarak özel hizmet vererek öğrencilerimizin yine yüksek öğretime geçişine katkı sunacağız. Sınıf mevcutlarımız standart olarak 15 öğrenciden oluşmaktadır. Sınıflarda öğrenci sayılarının az olması öğrencilerin derslere katılımı ve öğretmenlerin daha verimli olmaları için büyük önem taşımaktadır. Özel eğitim kurumlarında çalışmış tecrübeli öğretmen kadromuz ile hizmet vereceğiz. Sınıf mevcutların az olması ve deneyimli öğretmen kadrosu ile hizmet vermemiz ilçemizin eğitim-öğretim kalitesinin yükselmesine de büyük oranda katkı sunacağına inanıyoruz.”  İfadelerini kullandı.

TEŞVİK İÇİN  SON BAŞVURU 2 EYLÜL

Öğrencilerin devlet teşviki ile ücretsiz okuyabileceğinin de mümkün olduğunu ve teşvik için son başvuru tarihinin 2 Eylül 2015 günü olduğunu söyleyen Bingöl, şu ifadeleri kullandı: “Solhan Özel Yüzenada Lisesi’ne yeni kayıt yaptıracak veya başka bir orta öğretim kurumunda okuyan ancak Özel Yüzenada Lisesi’ne nakil olacak öğrencilere devlet teşvik veriyor. Gerek yeni kayıt yapanlar ve gerekse nakil ile okulumuza gelmek isteyen öğrenciler 2 Eylül 2015 tarihine kadar kaydı olan okula teşvik için  e-okul sisteminde başvuru yaparak Özel Lise’de okuma imkanını elde edebilirler. Özel lisede okumak isteyen öğrencilerimizin 2 Eylül 2015 tarihine kadar teşvik başvuru yapmaları gerekir.”

MEZUNLARA HAZIRLIK KURSU VERİLİYOR

Okula kayıt yapan öğrencilere ayrıca özel kurs da vereceklerini belirten Bingöl, kurslar ile ilgili ise şu bilgileri verdi: “Özel Yüzenada Lisesi öğrencilerimize kendi okul dersleri dışında da vereceğimiz kurslardan faydalanacaktır. Herhangi bir eğitim öğretim kurumunda mezun olup yüksek öğretim hazırlanan öğrencilere yönelik de hafta sonu kursu açacağız. Bu öğrencilere yönelik devlet teşviği bulunmamaktadır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN