• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

TERÖRE TEPKİ!

22 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
839 defa okundu.
TERÖRE TEPKİ!

Bingöl’de teröre karşı ortak tepki gösteren STK’lar; “İhanet çeteleri vasıtasıyla Türkiye’yi teslim alabileceklerini düşünen vatan hainleri, güvenlik güçlerimiz ve aziz Milletimiz tarafından, dün olduğu gibi her zaman hüsrana uğratılacaktır. Bu milletin mayası esaret değil, cesarettir.”

Bingöl sivil toplum inisiyatifi, ‘Teröre karşı tek ses tek yürek’ sloganıyla terör örgütleri PKK ve FETÖ`ye tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti teşkilat ve vatandaşların destek verdiği protestoda basın metnini okuyan Rauf Savaç, Van, Elazığ ve Bitlis’te, gerçekleştirilen terör saldırılarını kınadıklarını söyledi.

Savaç, “15 Temmuz’da Gazi Meclisimizi bombalayan, Millet evlatlarına karşı silah kullanan üniformalı teröristler ile yıllardır ortak vatanımızın her yanında ve dün Van, Elazığ ve Bitlis’te güvenlik güçlerine saldıran, masum insanları katleden eli kanlı hainler arasında hiçbir fark yoktur. Terör örgütlerinin isimleri ve söylemleri değişse de, Türkiye düşmanları olduğu gerçeği hiçbir zaman değişmeyecektir.  Her iki terör örgütü de gerçekleştirdiği kanlı saldırılarla ülkemizin varlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü istiklalini ve istikbalini hedef almaktadır” dedi.

HAİN ŞEBEKE YÜZÜNÜ PKK’YA ÇEVİRDİ

FETÖ’cü terör örgütüyle Türkiye’yi parçalamayı, milleti birbirine düşürmeyi amaçlayan ancak başaramayan hainler şebekesinin, yüzünü ve gücünü PKK terör örgütüne çevirdiğini kaydeden Savaç, şunları söyledi: “İhanet çeteleri vasıtasıyla Türkiye’yi teslim alabileceklerini düşünen vatan hainleri, güvenlik güçlerimiz ve aziz Milletimiz tarafından, dün olduğu gibi her zaman hüsrana uğratılacaktır. Bu milletin mayası esaret değil, cesarettir.  Hiçbir terör örgütü ve çete, asil Milletimizi korkuyla sindiremeyecek, kardeşi kardeşe düşürmeyi asla başaramayacaktır. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, muhteşem mısralarında sanki bugünümüzü anlatmıştır.  Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. 780 bin kilometrekare vatan toprağı 79 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ortak yurdudur. Asla bölünemez, parçalanamaz. Vatanın bütünlüğü hepimizin koruması altındadır. Kırmızı-beyaz renklerden oluşan ay yıldızlı bayrak, hepimizin ortak değeri ve bağımsızlık sembolümüzdür.”

ÖLDÜRMEKTEN VAZGEÇİN

Tüm terör örgütlerine ve onların ağababalarına seslendiklerini kaydeden Savaç, “Buradan hep birlikte sesleniyoruz, öldürmekten vazgeçin, yolunuz çıkmaz yoldur. Milletimiz müsterih olsun: Türkiye, hiçbir terör örgütü karşısında diz çökmeyecektir. Terör ve teröristle mücadelede, Millet adına mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin hep yanında ve arkasındayız. Millet olarak, Türkiye Cumhuriyetinin eşit birer yurttaşları olarak, Hükümet olarak, terörle mücadelede bir an bile yılmayacağız, kutlu yolumuzdan asla geri dönmeyeceğiz” diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN