• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

‘TERÖRE LANET, HUZURA DAVET’

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
853 defa okundu.
‘TERÖRE LANET, HUZURA DAVET’

Valilik koordinesinde yüzlerce sivil toplum kuruluşu, siyasi parti teşkilatları, meslek kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla ‘Teröre lanet, huzura davet’ mitingi düzenlendi. Dev Türk bayrağının taşındığı ve 13 bin kişinin katılım sağladığı mitingde teröre lanet yağdı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Doğu ve Güneydoğu illerinde güvenlik güçleri ve sivillere yönelik PKK, DAİŞ ve benzeri örgütlerin artan terör saldırıları, Bingöl’de protesto edildi.

Valilik önünde toplanan binlerce kişi, teröre lanet okuyarak tekbirler eşliğinde 15 Temmuz Direniş Meydanı’na kadar yürüdü.

TERÖR ASLA AMACINA ULAŞAMAYACAK

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingde konuşan Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan, Emperyalizmin, PKK, FETÖ, DAİŞ ve elindeki tüm kirli araçları seferber ederek Türkiye’ye karşı bir saldırı seferberliği başlattığını söyledi.

Türkiye’ye çok boyutlu bir şekilde saldırıldığını ifade eden Tan, “Son zamanlarda yaşanan olaylardan dolayı acımız o kadar büyük ki, nefretimiz ve öfkemiz tarif edilmez boyuttadır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan ve son günlerde artan terör saldırıları asla amacına ulaşamayacaktır. Bütün bu hain saldırılara rağmen yüce milletimiz kararlı yürekli ve korkusuz dimdik ayaktadır” dedi.

Bingöl halkının teröre karşı dik duruşundan dolayı her zaman bölücü terör örgütleri tarafından cezalandırıldığını ifade eden Tan, “Terör en büyük zararı halkımıza vermiştir. Oysa biz Bingöllüler tarihin her döneminde Ülkesine vatanına sahip çıkmıştır. İşte biz o kahraman atalarımızın torunları olarak bugün de FETÖ’ye PKK’ya DAİŞ’e bütün teröristlere karşı dimdik buradayız. Dün olduğu gibi Bugün de yarında her türlü terörün karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Güzel ilimizin terörle anılmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Tan, “Gün birlik beraberlik olma günüdür, gün kardeşlik günüdür, gün dinsizlere, imansızlara karşı durma günüdür. Gün; ezanımıza, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkma günüdür. Siyasi fikrimiz dünya görüşümüz ne olursa olsun ortak sevdamız ortak davamız vatanımız bayrağımız ezanımız ve namusumuz olsun” diye konuştu.

İL BAŞKANLARI BİRLİK VURGUSU YAPTI

Davet edilmeleri üzerine platforma çıkan CHP İl Başkanı Ahmet Bazencir, MHP İl Başkanı Nizamettin Alas, BBP İl Başkanı Muammer Çolakoğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Nusret Aytunç, Hüda-Par Merkez İlçe Başkanı Salih Çelik ve AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven halkı selamladıktan sonra kısa birer konuşma yaptı. Terörü lanetleyen il başkanları birlik ve beraberlik mesajları verdi.

STK’LARIN ORTAK BİLDİRİSİ OKUNDU

Mitingde sivil toplum kuruluşu temsilcilerince hazırlanan ortak bildiriyi Memur-Sen Bingöl Şubesi Başkanı Mücahit Çelik okudu.

Asırlardır hak ve hakikatin temsilciliğini yapan milletin, hiçbir kutsalı olmayan barbarlar tarafından tarih boyunca saldırıya uğradığını kaydeden Çelik; “Esasen bu saldırıların kastı bir toprak parçasına değil bu topraklarda var olan huzur ve barışa yöneliktir. Çünkü küfür tek milletse eğer, bu millet hep küfrün karşısındaki hakikati temsil etmiştir. Bütün insanlığa umut, ideal ve dayanma gücü aşılayan milletimiz, tarih boyunca sömürgeci, hain ve ceberut şer odakları karşısında en kutlu mücadeleyi vermiştir. Bu toprakların insanlığın hayrına sunduğu idealleri köreltmek için ASALA, PKK, DAEŞ, FETÖ gibi neredeyse alfabedeki bütün harflerin kullanıldığı sayıda taşeron örgüt hem dışarıdan hem içeriden bu milletin huzurunu ve birliğini bozmaya kalkmış ama bu yiğit millet en zor zamanda bile birliğine sahip çıktığı gibi şer odaklarına hak ettikleri karşılığı vermesini bilmiştir” dedi.

TERÖRÜN BAŞARILI OLMA ŞANSI YOKTUR

“Terörün kastı huzura, saadete ve insanlığadır” diyen Çelik, şunları söyledi: “Hak ve hakikat davası karşısında insanlığa kan ve şiddetten başka hiçbir vaadi olmayan terörün başarılı olma şansı yoktur. Haksız yere kan akıtarak, canlara kıyarak, öksüz, yetim ve dul bırakarak yeryüzünü yakan ve yıkan hiçbir karanlık güç tarihin hiçbir döneminde emeline ulaşamamış, bunların failleri katiller güruhu olarak yok olup gitmiştir. Her zaman hak ve adaletin yanında saf tutan yüce milletimiz bu gün de huzur, saadet ve mukaddes değerlerimize, kutlu ideallerimize savaş açan haçlı zihniyeti ve onların maşalığını yapan terör örgütlerine karşı inancını, vatanını ve geleceğini savunmaya kararlıdır.

Çelik, “Şehit ve gazilerimizin korumak için kanlarını ve canlarını verdiği vatan topraklarının bir karışını bile PKK ve DAİŞ gibi kanlı terör örgütlerinin insafına terk etmeyeceğimizi, birliğimize, huzurumuza ve geleceğimize tüm Bingöllüler olarak sahip çıkacağımızı dosta ve düşmana ilan ediyoruz” dedi.

KAHPELİKLERİYLE ÜSTÜMÜZE GELİYORLAR

Programda konuşan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ise emperyalist güçlerin tüm silahlarıyla Türkiye’ye saldırdığını ifade etti.

Vali Köşger, “Bu emperyalistlerin her zaman planları vardır. Bunların planları hiçbir zaman bitmez, hiçbir zaman da vazgeçmezler. 15 Temmuz’daki kalkışma, hain, kalleş kalkışma çok daha organizeydi. Bizim çocuklarımızı bize karşı, bizim silahlarımızı bize karşı hazırlamışlardı ve bizi mahvetmek için bir kalkışmaya teşebbüs etmişlerdi. O halk burada aslanlar gibi durdu, Anadolu halkı tek vücut olarak o belayı defetti. Şimdi bu emperyalistler eski planlarına baştaki planlarına döndüler. Ellerinde ne varsa PKK’sı, FETÖ’sü, DAİŞ’i ne varsa bütün silahlarını meydana sürdüler. 15 Temmuz’da bu vatanı, bu millete toz toprak etmeyi istemişlerdi onu beceremediler ve suçüstü yakalandılar. O suçüstü yakalanmışlığın hıncıyla şimdi tekrar kalkışmaya teşebbüs ediyorlar. Bütün silahlarıyla, bütün kahpelikleriyle üstümüze geliyorlar, biz bunlara teslim olmayacağız. Diğer belayı nasıl defetmişsek bunları da defedeceğiz” dedi.

Program, İl Müftüsü Mecit Can tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN