• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

‘TERCİHİMİN İSABETLİ OLDUĞUNU ÇOK İYİ ANLADIM’

28 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
896 defa okundu.
‘TERCİHİMİN İSABETLİ OLDUĞUNU ÇOK İYİ ANLADIM’

Solhan’da kendisinin ve takım arkadaşlarının biraz da olsun emeği olduysa bunun her şeyden çok kendisini mutlu ettiğini söyleyen ve burada sadece voleybol oynama amacı gütmediklerine dikkat çeken Çevikel, “Elimizden geldiğince buradaki gençlere ve çocuklara bir örnek olmaya; onlara iyi ve sporla dolu bir gelecek fikri yaratmaya çalışıyoruz.” dedi.

Voleybolaktüel web sitesi Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek, Fenerbahçe alt yapısında yetişip, genç yaşına rağmen A Takımı ile birlikte Efeler Ligi’nde başarı ile görev yapan 1992 doğumlu Solhanspor kaptanı Rıfat Erden Çevikelile söyleşi yaptı.

Sekiz kez Türkiye Milli Takımı forması giyen Solhanspor kaptanı Rıfat Erden Çevikel, voleybolaktüel web sitesi Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek ile söyleşisinde Solhan’da amaçlarının voleyboldan daha öte olduğuna dikkat çekti.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Afyon Belediyesi Yüntaş ve Halkbank gibi çok önemli takımlarda forma giyen başarılı pasör Solhanspor kaptanı Rıfat Erden Çevikel,  son olarak formasını giydiği Halkbank Spor Kulübü ile Efeler Ligi Şampiyonluğu yaşamıştı.

Kariyerinde dört kez Efeler Ligi Şampiyonluğu, iki kez 1.Lig Şampiyonluğu, bir Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve iki sefer de Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonluğu bulunan ve transferi ile birlikte kaptanlık sorumluluğunu üstlendiği Solhan Spor’un, bölgeye sadece voleybol değil, nüfusunun yüzde 70’i gençlerden oluşan Solhan’ın yaşantısına; sporun, voleybolun yerleşmesi misyonunu da üstlendiklerini belirten Çevikel, voleybolaktüel web sitesi Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek ile söyleşisinde Solhanspor’u ve Solhan’ı anlattı.

ÇEVİKEL: ‘TERCİHİMİN İSABETLİ OLDUĞUNU ÇOK İYİ ANLADIM’

Solhan’da geçirdiği yedi ayı kısaca tarif etmenin aslında çok da kolay olmadığını belirten kaptan Çevikel, “En başında bu kulüpten ilk teklif aldığım günlerde aslında kafamda normal olduğunu düşündüğüm soru işaretlerim vardı adaptasyon konusunda, coğrafi şartlar konusunda fakat Kulüp Başkanımız Ferhat Sönmez ve transferimde emeği geçen herkesin sıcakkanlılığı ve isteği aynı zamanda tabii ki Solhan Spor taraftarlarının güzel mesajları, düşüncelerimin değişmesinde ve buraya gelmemde çok büyük pay sahibi oldu. Yaptığım tercihin doğru olduğunun da şu an çok daha iyi farkındayım. Burada sorumluluk sahibi olmaktan ve takımım için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Başından beri burada beraber olduğum tüm takım arkadaşlarım, antrenörlerim ve yöneticilerime de bu sorumlukta bana yardımcı oldukları için çok teşekkür ediyorum. Burada hep beraber zor günler de çok güzel günler de geçirdik fakat her zaman birlik ve beraberliğimiz, taraftarlarımızla birlikte hiç bir zaman bozulmadı. Bunda benim ve takım arkadaşlarımın biraz da olsun emeği olduysa gerçekten bu beni her şeyden çok mutlu eder. Çünkü biz burada sadece voleybol oynama amacı gütmüyoruz.  Elimizden geldiğince buradaki gençlere ve çocuklara bir örnek olmaya; onlara iyi ve sporla dolu bir gelecek fikri yaratmaya çalışıyoruz. Yaşanan tatsız olayların da bunlara gölge düşürmesini istemiyoruz. Sporda yaşanan her türlü şiddete, kötü tezahürata, genel anlamdaki tüm kötülüklere karşıyım, kulübümüzün ve takım arkadaşlarımın da aynı görüşte olduğundan hiç kimsenin şüphesinin olmamasını rica ediyorum.” şeklinde konuştu.

“BÜYÜK HEDEF, EFELER LİGİ”

Hedefi olan takımların her zaman bazı zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Çevikel, “Bunu daha önce oynadığım takımlarda da birçok kez yaşadım. Yaptığımız işin bir parçasının da bu zorluklar olduğunu düşünüyorum. Bizim burada elde edeceğimiz her başarı, her güzellik, ilerde buradaki birçok çocuğun geleceği olabilir. Belki de ileride Milli Takımımızda Solhan’dan yetişen bir voleybolcunun olmasına vesile olabiliriz. Bu ve bunun gibi amaçların yanında tabi ki en büyük hedefimiz olan Efeler Ligi için çalışıyoruz. En büyük gayemiz; bu ilçenin hak ettiği o güzellikleri burada her maçta, iç saha ve deplasmanda bizi gönülden destekleyen 7’den 70’e tüm taraftarlarımıza armağan etmek istiyoruz. Bütün çalışmalarımız, gayretimiz bu hedeflerimiz için. Solhan halkının desteği ve heyecanını her zaman yanımızda hissediyoruz ve bu bizim için gerçekten çok önemli bir güç…Ben de bu takımın bir parçası ve kaptanı olmaktan dolayı çok gururlu ve mutluyum.Bundan sonraki süreçte Play Off’ta karşılaşacağımız tüm takımlara ve arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamı için; Voleybol Aktüel‘i tıklayınız.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN