• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

Temizlik İçin Duyarlı Olmak Gerekir

21 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1034 defa okundu.
Temizlik İçin Duyarlı Olmak Gerekir

Solhan Belediyesi’nin hizmet alımı sonucu çalıştırılan personel ve İş-Kur desteği ile çalıştırılan işçiler ile temizlik hizmeti verdiklerini belirten Başkan Yıldız, belediye olarak gereğini yaptıklarını belirtirken vatandaşlardan da gelişi güzel çöp atma konusunda duyarlı olmalarını istediklerini söyledi.

 Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan’da yapılan temizlik hizmeti çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Solhan Belediyesi’nin hizmet alımı sonucu çalıştırılan personelin dışında İş-Kur desteği ile de 90 işçinin çalıştırıldığını belirten Başkan Yıldız, Solhan’da her mevkide genel anlamıyla çevre temizliğini yaptıklarını söyledi.

İş-Kur desteği ile alınan işçilerin Haziran ayına kadar çalıştırılacaklarını söyleyen Yıldız, “Sokaklarda yoların temizlenmesi ile ilgili genel bir çalışma yaptık. Gerek iş-kur desteği ile aldığımız ve gerekse hizmet alımı sonucu çalıştırdığımız personelimizle çevre temizliği çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu konuda bizler üstümüze düşeni yapıyoruz. Vatandaşların da çöplerini gelişi güzel sokaklara atmamalarını istiyoruz. Boş olan çöp konteynırı yanına çöplerin bırakılmaması çevre temizliği için önemlidir. Çöplerin konteynırlara atılması ve mahalleler için belirlenen çöp toplama saatlerine riayet edilmesi hususunda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını rica ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünce Solhan Belediyesi’ne çöp konteynırı alınması için 50 Bin Türk Lirası desteğinin olduğunu hatırlatan Yıldız, “mevcut çöp konteynırları ihtiyaca cevap vermiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünce verilen destek ile yeni çöp konteynırları alacağız. 100 adet konteynır almayı düşünüyoruz. Destek olarak verilen para yetersiz gelirse belediye kaynaklarını da kullanarak çöp konteynırları ihtiyacını karşılamayı planlıyoruz. Şuan piyasa araştırmasını yapıyoruz. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra ihale etmek suretiyle yeni çöp konteynırları alacağız. Ayrıca yol kenarlarına 50 adet de sabit çöp kovaları monte etmeyi planlıyoruz. Yolda geçen vatandaşlarımızın ellerindeki çöpleri gelişi güzel atmamaları için bu çalışmayı da yapacağız. Temiz bir çevre ve sağlıklı bir yaşam için bu çalışmaları da yaparak ilçemize hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN