• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

Temiz Çevre İçin Beklenen Ne?

16 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1058 defa okundu.
Temiz Çevre İçin Beklenen Ne?

Çevre temizli konusunda ilçede ciddi sıkıntıların olduğunu ve Solhan Belediyesi’nin çözüme yönelik olarak bir çalışmasının görünmediğini söyleyen vatandaşlar, çöpleri atmak için konteynırların kurulması talebinde bulundular.

 Çevre temizliğinin; temizlemek ile değil kirletmemek ile mümkün olduğunu ancak buna karşılık çöplerinin de çevreyi kirletmemek adına atılabilecek konteynırların olmadığını belirten vatandaşlar, temiz bir çevrede yaşamamız için neyin beklendiğini merak ettiklerini söylediler.

Solhan Belediyesi yanında ikamet ettiğini ve evde aldığı çöp dolu poşeti atmak için üst geçit bölgesine yakın bir yere kadar taşımak zorunda kaldığını dile getiren bir vatandaş, çevreye rast gele çöplerin atıldığını aktarırken bu çevre kirliliğinin olmaması için çöp konteynırlarının kurulması gerektiğine dikkat çekti. 

Çevrede çöplerin çokluğuna dikkat çeken ve bu durumdan rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, çevre temizliğine dikkat edilmesinin hem vatandaşların hem de belediyenin görevi olduğunu söylediler.

 Çevre temizliği konusunda vatandaşların ve belediyenin sorumluluklarını tam anlamı ile yerine getirmediğini belirten Vatandaşlar, her cadde ve sokakta çevreye karşı duyarsız kişilerin olduğunu ve bunların duyarsızlığından dolayı tüm kesimlerin kirli çevrede yaşama zorunda kaldığını ifade ettiler.

Sokaklara düzensiz çöp bırakıldığını belirten vatandaşlar, çöp konteynırlarının olmayışından dolayı da bırakılan çöplerin çevreye saçıldığını aktarıp soruna çözüm getirilmesini istediler.

Haziran 2014’de Bingöl basınında Karlıova ilçesinde Karlıova Belediyesi tarafından yeraltına gömülen asansörlü çöp konteynırlarının konulduğunu ve bunun Bingöl ili ve ilçelerinde bir ilk olduğunun belirtildiğini aktaran vatandaşlar Solhan Belediyesi’nden de benzer uygulamanın yapılmasını istediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN