• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

Tavz-Der’den Solhanın Sesi’ne Ziyaret

2 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1278 defa okundu.
Tavz-Der’den Solhanın Sesi’ne Ziyaret

Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Başkanı Murat Soysal, Derneğin Gençlik Komisyonu Başkanı Bayram Bariç ve Dernek üyeleri, Solhanın Sesi Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulunarak gazetenin hayırlı olması temennisinde bulundular.

 Bingöl Merkezinde bulunan ancak Bingöl geneline hizmet eden Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) yöneticileri Solhan’da faaliyet gösteren Solhanın Sesi Gazetesini ziyaret ettiler.

Solhanın Sesi Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulunan Tavz-Der Başkanı Murat Soysal, Derneğin Gençlik Komisyonu Başkanı Bayram Bariç ve Dernek üyeleri, gazetenin hayırlı olması temennisinde bulundular.

Tavz-Der yöneticilerini kabul eden Solhanın Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdulgafur Bildik, ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirirken derneğin çalışmalarını takip ettiğini ve çalışmalarda başarıların devamını diledi.

Soysal, II. Bingöl “Kalkınma Çalıştayı” Hakkında Bilgi Verdi

Ziyaret esnasında yapılan sohbette Tavz-Der Başkanı Soysal, çalışmalar hakkında kısa bildi verdi.

2013 yılında I. Bingöl “Tavz Çalıştayı” adında bir çalıştay yaptıklarını ve 2014 yılı için ise II. Bingöl “Kalkınma Çalıştayı” ismiyle bir çalıştay yaptıklarını ve çalıştayın devam ettiğini söyleyen Soysal, şunları aktardı: “II. Bingöl “Kalkınma Çalıştayı” Solhan ve Genç ilçeleri çalışmaları tamamlandı. 3 Haziran 2014 Salı günü ise Karlıova İlçesi’nde çalıştay çalışmamız devam ederek 7 ilçemizde çalıştayı gerçekleştireceğiz. II. Bingöl “Kalkınma Çalıştayı”nın son ayağı Bingöl Merkez’de yapılacaktır. İlçelerdeki çalıştaylar, Belediye Başkanları, il genel meclis üyeleri ve muhtarların katılımı ile gerçekleşti. Bingöl Merkez’de yapılacak çalıştay ise akademisyenler ve eğitimcilerin yanı sıra çeşitli meslek gruplarının katılımı ile yapılacaktır. Burada, hem Bingöl Merkez ile ilgili çalışmalar ve hem de yapılan çalıştayların değerlendirmesi yapılacaktır.”

Yıl içerisinde yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi veren Soysal, Ramazan ayı münasebetiyle her yıl olduğu gibi yardım kolileri çalışmalarının olacağını ve okulların açılmasına yakın bir zamanda öğrencilere yönelik yardımlarının da olacağını aktarırken Tavz-Der Dergisi ve Bingöl Başarı Ödülleri gecesi etkinliklerinin de olacağını kaydetti.

Solhanın Sesi Gazetesi’nin açılmasından dolayı da mutlu olduklarını aktaran Soysal, farklı gazetelerinin ilçede olmasının ilçenin faydasına olduğunu ve basımın önemine dikkat çekerek Solhanın Sesi Gazetesi’nin İlçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN