• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Tavz-Der Gönüllüleri, Yüzenada Pikniğinde Buluştu

2 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1567 defa okundu.
Tavz-Der Gönüllüleri, Yüzenada Pikniğinde Buluştu

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği’nin Solhan gönüllüleri tarafından organize edilen “Tavz-Der gönüllüleri piknik etkinliği” Yüzenada`da gerçekleştirildi. Piknikte İslam kardeşliği anlatılıp, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapıldı.

 Etkinliğe derneğin Diyarbakır, Muş, Bingöl merkez, Genç ve Solhan`daki aktif çalışan 160 gönüllü üyesi katıldı. Etkinlik; Tavz-Der başkanı murat Soysal`ın açılış konuşması ile başladı, Mola Mehmet Saygın`ın sohbeti ve Mevlüt okuması ve kavurma ikramıyla sürdü.

Tavz-Der Başkanı Soysal: “Derneğe gönül vermiş ve bu noktada fedakarca hareket eden kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Tavz-Der’in Bingöl başta olmak üzere Muş ve Diyarbakır’da bulunan gönüllüleri Sadece Tavz’a değil, Bingöl geneline ve dolayısıyla Türkiye’ye hizmet sunuyor. Geniş düşünen, ırki taassupların ve makro milliyetçiliğin tesirinde kalmadan hareket merkezine İslam’ı oturtan bir anlayışa sahip olup bu anlayışla hareket ediyoruz” dedi.

Organizasyon; Mola Mehmet Saygın’ın Gençlik ve İslam Kardeşliği konulu sohbeti ile sürdü.

Saygın hoca, İslam kardeşliğini anlatırken, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Sahabe hayatlarından örneklerle sohbetini zenginleştiren Molla Saygın, birlikte olmanın ve bir arada bulunmanın kazanımlarından bahsederek bir sohbet gerçekleştirdi.

Diyarbakır ve Genç’ten gelenlerin Mevlüt okuması ile devam eden etkinliğe katılanlara kavurma ve pilav ikramı yapıldı. Tavz-Der gönüllüleri piknik etkinliği Yöresel halk oyunlarının oynanması ile son buldu.

Tavz-Der piknik organizatörü Yüksel Dere, Bayram tatilinde Genç İlçesine bağlı Sarmakaya Köyünde 2’inci piknik etkinliği düzenleneceğini söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN