• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Taş’tan 50 Bin Değerinde Çöp Konteyneri Müjdesi

7 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1106 defa okundu.
Taş’tan 50 Bin Değerinde Çöp Konteyneri Müjdesi

Ak Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Prof. Dr. Eşref Taş, girişimleri sonucunda ilçe ve belde belediyelerine kanalizasyon, arasöz ve çöp konteyneri verilmesi kararının alındığını açıkladı. Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Belediyesine verilen çöp konteyneri desteği için Kalkınma Bakanı Yılmaz ve Milletvekili Taş’a teşekkür etti.

 Ak Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Prof. Dr. Eşref Taş’tan Karlıova, Solhan, Yedisu ve Sancak’a Müjde…

Ak Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Prof. Dr. Eşref Taş, yaptığı yazılı açıklamada girişimleri sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı-Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nce Karlıova Belediyesine Kanalizasyon için 200 bin TL aktarılırken, Yedisu Belediyesine arasöz, Solhan ve Sancak Belediyelerine de çöp konteyneri verilme kararı alındığını söyledi.

Bingöl Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Taş, yaptığı açıklamada: “2014’ü hizmetle uğurlayıp, yeni yılı hizmetle karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Her imkanı kullanarak Belediyelerimizin ve halkımızın ihtiyacı olan hizmetleri yerine getirmek için çalışıyoruz. Karlıova’yı modern-yaşanabilir bir kent yapmak için elbirliği ile çalışıyoruz. Yedisu Belediyemize verilen arasöz bu alandaki ihtiyacı giderecektir. Solhan ve Sancak Belediyelerine verilen çöp konteyneri de bu kentlerimizin çevre temizliğine katkıda bulunacaktır.  Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce’ye, Çevre Yönetimi Genel Müdürümüz Sayın Muhammed Ecel’e Bingöl’e yaptıkları pozitif ayırımcılık ve hizmetleri için teşekkür ederim. Tabii Sayın Bakanımız Dr.Cevdet Yılmaz Bingöl’e yapılan her hizmette olduğu gibi bizim arkamızdaydı, kendisine şükranlarımı sunuyorum. Hizmetlerimiz hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünce Karlıova Belediyesi’ne kanalizasyon için tahsis edilen 200 bin TL’nin yanı sıra Yedisu Belediyesine verilen Vidanjörün 190 bin TL, Solhan Belediyesine verilen çöp konteynerinin 50 bin TL, Sancak Belediyesine verilen çöp konteynerinin de 30 bin TL değerinde olduğu belirten Taş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün önceki hafta da Bingöl ve Karlıova’ya vidanjör verme kararı aldığını hatırlattı.

Başkan’dan Teşekkür

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Çöp konteynerinde olduğu gibi her hizmette desteklerini esirgemeyen Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz ve Çöp konteynerinin verilmesi girişiminde bulunduğu gibi desteklerini esirgemeyen Ak Parti Bingöl Milletvekilimiz ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Sayın Prof. Dr. Eşref Taş’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce’ye ve Çevre Yönetimi Genel Müdürümüz Sayın Muhammed Ecel’ye teşekkür ederim” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN