• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

Tasalı, Saldırıları Kınadı

26 Aralık 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2086 defa okundu.
Tasalı, Saldırıları Kınadı

Partilerine yapılan saldırıları kınayan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, olayın neden aydınlatılmadığını sordu.

 HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Tasalı, partilerinin Silopi ilçe teşkilatı kurucu üyelerinden Salih Gök`ün evine yapılan bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

 

Bu ve buna benzer saldırıları menfur saldırı olarak nitelendiren ve saldırıları yapanları şiddetle kınayan Tasalı, tek tesellilerinin bu saldırıda can kaybının yaşanmaması olduğunu belirterek, daha önce de benzer birçok saldırının parti binalarına, üyelerine ve mütedeyyin insanların evlerine yapıldığını hatırlattı.

 

Bu saldırıların hiçbirinin failleri yakalanmadığına iddia eden Tasalı: “Yapılan bu saldırıların failleri yakalanmış olsaydı, belki bugün bu saldırılar yapılmayacaktı. Failleri yakalanmayan her bir saldırı, saldırganları daha bir cesaretlendirmekte ve yeni saldırılara davetiye çıkarmaktadır Saldırıları yapanlar ne kadar suçluysa bu saldırganları yakalamayan kolluk ve güvenlik kuvvetleri de bir o kadar suçludur” dedi.

 

‘Bingöl`den saldırganlara ve saldırıların faillerini yakalamayıp seyredenlere şunu hatırlatmak isteriz’ diyen Tasalı: “Bu tutumunuz halkımızın vicdanında mahkûm edilecektir. Tarih ve halkımız sizleri asla affetmeyecektir. Zira bu saldırılarla HÜDA-PAR`ın hızla yükselen çıtasını engellemek ve Müslüman bölge halkıyla bütünleşip onların teveccühlerini kırmak için yapıyorsanız, şimdiye kadar yanıldığınız gibi bundan sonrada yanılacak, bölge halkına zarar vererek, onların nefretini ve öfkesini kazanmaktan başka bir netice elde etmeyeceksiniz. Bunlar beyhude çabalardır. Yine bu saldırıları yapanlar, sözde Kürt halkının gasp edilmiş haklarını elde etmek için yaptıklarını söylüyorlar. Bizde kendilerine şunu hatırlatmak isteriz, Müslüman Kürt halkının tarihinde, töresinde ve geleneğinde böylesi alçaklıklara yer yoktur” ifadelerini kullandı.

 

“HÜDA PAR’a ve üyelerine yapılan saldırıların failleri neden bulunmuyor? Yakalanmıyor?“ sorularını soran Tasalı: “Partimize yönelik gerçekleşen bunca saldırıların faillerinin yakalanamaması bizce şüphe ile bakılması gereken bir konudur. İlgili birimlerin, bu olayı bir an önce aydınlatması, faillerin yakalanarak mahkemede hesap vermesi ve vicdanları rahatlatması gerekir. Aksi halde töhmet altında kalacaktırlar” diye konuştu.

 

Tasalı, saldırıların, halkın kendilerine olan teveccühünü kırmayacağı ve saldırıların partilerinin hızlı yükselişini engelleyemeyeceğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Bingöl Online

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN