• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

TARAFTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

16 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
469 defa okundu.
TARAFTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

Solhan Spor yönetimi taraftarlarla bir araya gelerek istişarede bulundular. Sözen, “Bizim için çok zorlu bir süreç oldu ama güzel bir sezon geçirdiğimize inanıyorum. Tek eksiğimiz taraftarlarımızın olmayışı. Ağustos ayına kadar vatandaşlarımızın yüzde 70-80’inin aşılanacağını düşünerek bu sene maçlarda tamamı olmasa da büyük bir kısmının taraftara açık olacağını düşünüyorum.” dedi.

Solhan Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri taraftarlarla bir araya gelerek istişarede bulundular.

Solhan Belediyesi Çay Bahçesinde gerçekleren toplantıya Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, Yönetim Kurulu Üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Toplantıda geçtiğimiz sezon değerlendirmesi yapılırken yeni sezon öncesinde yapılacaklar konuşuldu. Taraftarında söz aldığı toplantıda bilgi alışverişi yapıldı. Ev sahibi olduğu için açılış konuşması yapan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’dan sonra Kulüp Başkanı Ziya Sözen açıklamalarda bulundu.

‘VOLAYBOL SOLHAN’IN KÜLTÜRÜ HALİNE GELMİŞ’

Ziya Sözen ve ekibinin büyük emekler verdiğini söyleyen Başkan Yıldız, “Bire bir bu işin içinde olan biri olarak biliyorum ne kadar gayret ne kadar çaba sarf ettiler. Rabbim yardımcıları oldu çabaları, çektikleri sıkıntılar boşa çıkmadı. Nihayetinde bir sezon geride kaldı yeni bir sezon başlıyor. Sil baştan yeni bir sezona giriyoruz. Yeni sezonda da muhakkak ki kaynak ihtiyacı bulunmakta. Bugün bunun için buradayız. İstişarede bulunacağız. Bu takımın geleceğiyle ilgili neler yapılabilir, kim nasıl bir katkı sunabilir bunu inşallah kendi aramızda istişaresini yapmış olacağız. Ben inanıyorum ki yapılan transferler itibariyle bu takım bu sezon ciddi manada başarılı işler yapacak. Buna bütün yüreğimle inanıyorum. Voleybola 2014 yılı itibariyle Solhan’la tanıştım. Açıkçası iyi bir futbol taraftarı olmama rağmen onu ikinci plana bıraktım. Tamamen bir voleybol fanatiği olduk. Neredeyse hakemler gibi bizde kuralları biliyoruz. Bu da şunu gösteriyor ki yaptığımız işin aslında ne kadar içindeyiz, ne kadar kaynaşmışız ve ne kadar arzuluyor istiyoruz. Bunu ben bütün Solhan’da gördüm. Bingöl’ü de geçen yıl itibariyle biraz bu işin içine kattık diyebiliriz. Geçen sezon malumunuz pandemiden dolayı taraftar alınamadı. Ama bu sene inanıyoruz ki yüzde 30’da olsa muhakkak taraftar alınması konusunda bir çalışma var. İnanıyoruz bu sene yüzde 30 – yüze 50 civarında taraftarda alınacak. Biz istiyoruz ki buralara kadar gelmiş Solhan Spor’umuzu hep burada görmek, başarısıyla övünmek. Gerçekten gurur verici. Voleybol Solhan’ın kültürü haline gelmiş. 7’den 70’e herkesin kabul ettiği, bağrına bastığı bir spor branşı olmuş. Bunu ayakta tutmak, bunun yanında durmak bir nebze bu aktiviteye omuz verebilirsek ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.

‘TEK EKSİĞİMİZ TARAFTARLARIMIZIN SALONDA OLMAYIŞI’

Yakın zamanda fikstürlerin açıklanmasından sonra ve liglerin başlamasından dolayı yoğun bir programa geçeceklerinden taraftarlarla bir araya gelme fırsatlarının olmayacağını söyleyen Sözen, “Bu yüzden hem sizleri bilgilendirmek hem de sizin değerli görüş ve fikirlerinize başvurmak için bir araya geldik.” dedi.  Sözen, “Geçen sezon iyisiyle kötüsüyle ligi 9’uncu sırada tamamladık. Tam lige alışmışken lig bitti. Paly off’a katılmayı bir galibiyet farkıyla kaçırdık. Sezon içerisinde çok rahat kazanabileceğimiz ve daha sonra hayıflanacağımız maçlar oldu. Lige yeni çıkan takımlar genelde birinci yıllarında düşüyor ve düştüklerinde de bir alt ligde de barınmıyorlar daha geriye gidiyorlar, dağılma süreçlerini yaşıyorlar. Bizim için çok zorlu bir süreç oldu ama güzel bir sezon geçirdiğimize inanıyorum. Tek eksiğimiz taraftarlarımızın salonda olmayışı. Ağustos ayına kadar vatandaşlarımızın yüzde 70-80’inin aşılanacağını düşünerek bu sene maçların taraftarlara açık olacağını düşünüyorum. Tamamı olmasa da büyük bir kısmının taraftara açık olacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz sezon hepinizin destekleriyle son olarak Mayıs maaşını ödeme suretiyle ligdeki takımlar içerisinde belki sporcu ve teknik ekibinin maaşlarını gününde zamanında ödeyen ve şuan o anlamda herhangi kimseye borcu olmayan tek kulübüz diyebilirim. Sadece bir miktar uçak bileti borcumuz bulunmakta onunda sözünü aldık en kısa sürede ödeyeceğiz. Önceki sezonlarda sporcu ve piyasa borcu olmamış olsaydı belki bugün kasasında para olan bir kulüp olarak sezonu kapatmış olacaktık. Geçen sezon bizimle olan bazı sporcularımızla tekrar devam etmek istiyorduk ancak anlaşamadık. Yabancılardan bir tek Miskevich ile anlaştık. Geçen yıla oranla bu yıl bütün sporcularda yüzde 30-40 artış var. Şuan transferlerde sona yaklaştık. Yapacağımız pasör ve yedek pasör çaprazından sonra transferlerimizi tamamlamış olacağız. İnşallah kurduğumuz takıma seyircilerimizde inanıyor güveniyor. Kesinlikle hedefimiz ilk 6. Yani Play off’a katılıp oradan Avrupa kupalarına katılmak. Bu hedefi gerçekleştirmek için öncelikle bizim kendi aramızda aile bütünlüğünü yakalamamız lazım bunun için özellikle bugünkü toplantıya ihtiyaç duydum.” şeklinde konuştu.

‘YÖNETİMİMİZİN GAYRETİYLE BU SAHAYI KAZANMAK İSTİYORUZ’

Sözen, Spor Salonu hakkında ise şu ifadeleri kullandı: “Bugün en büyük sorunumuz sahamızın Bingöl’de olması. Geçen hafta tekrar Bakan Yardımcımızı ziyaret ettim. 4-5 haftadır Cumhurbaşkanlığına yazıyorum. Solhan Spor yönetimimizin gayretiyle bu sahayı kazanmak istiyoruz tamamen Solhan Spor’un başarısı olsun. O anlamda faaliyetlerimiz sürüyor. Geçen hafta bakanlığımıza Zülfü hocamın hazırladığı bir çalışmayı ulaştırdım. Solhan’da kaç sporcumuzun hangi branşlarda olduğunu, onların başarıları, Olimpiyat’a giden Yavuz’dan tutun herkesin tek tek başarılarından söz eden bir çalışma ile beraber. Diyelim Sonbahar ’da saha yapımı kararı alındı bunun ihalesinin yapılması, sahanın yapılması iki sezon sürer. Yani her halükarda biz iki sezon maçlarımızı Bingöl’de oynayacağız gibi görünüyor. Onun için bizim birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Özellikle bugün taraftarlarımızı çağırdık. Biz gençlerimize, taraftarlarımıza önem veren bir kulübüz. Bize verdiğiniz her fikri gündemimize alıyor değerlendiriyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN