• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

‘Tandır Ekmeği’nde Bir İlk

25 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1888 defa okundu.
‘Tandır Ekmeği’nde Bir İlk

Solhan’da girişimci iki kadın tarafından tandır ekmeği işletmesi açıldı. Apartman hayatına geçilmesi ile tandır ekmeği imkanından yoksun kalan ailelere tandır ekmeği imkanını sunduklarını dile getiren Soydan, tandır ekmeğinin marketlerde de yerini aldığını söyledi.

Bir arkadaşıyla ev ekonomilerine katkıda bulunmak ve ilçeye yapacakları iş ile hizmet sunmak için fikir üretirken tandır ekmeği ihtiyacına kanaat getirdiklerini belirten Gülizar Çeliker Soydan, Solhan’da tandır ekmeği yapan bir işletmeye ihtiyaç olduğunun görülmesi ile Tandır Ekmeği hizmetini sunmaya karar verdiklerini ifade etti.

Solhan’da bulunan normal tandırların aksine daha büyük tandır için Muş ilinden özel tandır yaptırdıklarını ve ekmeklerinin de Solhan’da yapılan tandır ekmeğinden daha büyük olduğunu söyleyen Gülizar Çeliker Soydan, Solhan’da son dönemlerde apartman hayatının yaygınlaşması ile birçok ailenin tandır ekmeğini yapamadığını dile getirip tandır ekmeği ihtiyacına cevap vermek için işletmeyi açtıklarını kaydetti.

Tandır ekmeği yapıp vatandaşlara bu alanda imkan sunan ilk ve tek işletme olduklarını söyleyen Soydan, tandır ekmeği yapmayı düşündüklerinde çok kişinin işin tutulmayacağını dile getirdiğini belirtirken olumlu yaklaşıp destek verenlerin de olduğunu söyledi.

Daha da tandır ekmeği işletme fikrinin yanlış olduğunu dile getirenlerin yanında bunun bir ihtiyaç olduğunu ve olumlu tepki verenlerin de azımsanmayacak kadar çok olduğunu belirten Soydan, iki büyük markete tandır ekmeği verdiklerini aktarırken 11 günlük işletme olmasına karşın talebin iyi olduğunu söyledi.

İşletmenin yeni olmasından dolayı yeteri derecede bilinmediğini ve zamanla daha da talebin artacağına inandıklarını söyleyen Soydan, su ekmeği ve çörek yapmayı da düşündüklerini belirtti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN