• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

TAM KADRO ÇALIŞILACAK MI?

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
671 defa okundu.
TAM KADRO ÇALIŞILACAK MI?

TAM KADRO ÇALIŞILACAK MI?

Solhan Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliği devam ediyor. Hastalarını Bingöl’e götürmek zorunda kaldıklarını belirten hasta yakınları, doktor sorununun çözülmesini talep ettiler.

Solhan Devlet Hastanesi’ne yıllardır aile hekimi uzmanı atanmadığını ve o yönden beklentilerinin de artık kalmadığını belirten vatandaşlar, özellikler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile Genel Cerrahi Uzmanlarının olmaması mağduriyetlere sebebiyet verdiğini belirttiler.

Solhan Devlet Hastanesi doktor sorunu hakkında edindiğimiz bilgiye göre; mevcut durumda Dahiliye Uzmanının görev yaptığını ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanının ise Solhan’daki görevinin sona erdiğini ancak poliklinik hizmetlerinin devam etmesi için Bingöl’den çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı görevlendirildiği öğrenildi.

D Grubu Hastane olan ve bünyesinde Genel Cerrahi Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği, Aile Hekimliği Polikliniği ve Anestezi Uzmanı olması gerek Solhan Devlet Hastanesi’nde sadece Dahiliye ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı hekimlerinin bulunduğu öğrenildi.

9 pratisyen hekimin görev yaptığı belirtilen hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile bir pratisyen hekim için de 71’inci Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası için münhal kadronun açıldığı ve kurada biri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve biri de pratisyen hekim olmak üzere iki hekim atamasının yapılmasının beklendiği öğrenildi.

Genel Cerrahi Uzmanı Polikliniğinin bir süre daha hizmet vermeyeceği görülmektedir.

Doktor sıkıntısının genel itibari ile devam ettiğinden yakınan vatandaşlar; “Bir ilçe hastanesi ve yıllardır belli aralıklarla doktor sıkıntısı yaşanıyor. Siyasilerimiz ve devlet yetkililerimiz her seferinde hastane nimetlerini anlata anlata bitiremiyorlar ancak doktor eksikliği konusunda bir somut adım göremiyoruz. Sağlık, devasa binaların yapımı ile değil, alanında uzman hekimlerin teşhis ve tedavileri ile mümkün olur. Yetkililerin sıkıntıları gündemlerine almalarını ve sorunu çözmelerini istiyoruz” şeklinde konuştular.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN