• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

TALEPLER BAKAN ÇELİK’E AKTARILDI

28 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
698 defa okundu.
TALEPLER BAKAN ÇELİK’E AKTARILDI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz öncülüğündeki heyet, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüştü. Bingöl’ün talep ve sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmede, oda ve birlikler için bina tahsisi ile SÜTAŞ yatırımının hızlandırılması konuları öne çıktı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, Arıcılar Birliği Başkanı Mehmetcan Üzer, Bingöl İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan Koç ve Bingöl Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu ile birlikte, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i makamında ziyaret ettiler.

ODA VE BİRLİKLER İÇİN ARSA TALEBİ

Bingöl’ün tarım ve hayvancılık alanındaki beklenti, talep ve sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmede, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü’nün Düzağaç bölgesindeki arazisinde kampüs olarak planlanan yeni hizmet alanı içerisinde oda ve birlikler için de yer tahsis edilmesi istendi.

Tarım ve hayvancılıkla ilgili çiftçilerin tek kampus içerisinde gerekli tüm hizmeti alabilmesinin önemli bir hizmet olacağının dile getirildiği görüşmede, Bakan Faruk Çelik, müdürlük binası ve diğer hizmet kolları ile çiftçi eğitim merkezi gibi birçok özelliği barından yeni kampusta oda ve birlikler için talep edilen arsanın tahsisi için gerekli desteği sunacaklarını söyledi.

SÜTAŞ İÇİN ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILACAK

Görüşmenin bir diğer önemli konusu ise Cazibe Merkezleri programından da yararlanacak olan SÜTAŞ’ın Bingöl yatırımı oldu.

Arazi tahsis işlemlerinin önemli aşamaya getirildiği bu önemli yatırım kapsamında yem bitkileri ve meralar ile diğer örnek tesisler için arasa taleplerinin karşılanması için çalışmaların devam ettiği bilgisinin paylaşıldığı görüşmede, yereldeki planlama ve yazışmaların Bakanlık nezdinde hızla işleme alınması talebi de olumlu karşılık buldu.

SÜTAŞ’ın Bingöl için önemli bir yatırım olacağını vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz; “Hazırlıklar devam ediyor. Ek ihtiyaçlar ve altyapı planlamaları devam ediyor. Bu yatırımın en hızlı şekilde hayata geçirilmesi için ve özellikle yerelden yapılan yazışmaların hızlı karşılık bulması hususunda desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Bakan Çelik, gerek arsa ve yatırım gerekse yazışmaların hızla karşılık bulması için gerekli hassasiyet ve desteğin sunulacağını vurguladı.

Yılmaz ve beraberindeki heyet, gösterdiği ilgi ve verileceği belirtilen destekten ötürü Bakan Çelik’e teşekkür ettiler.

 

BingölOnline

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN