• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

SYDV MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYELERİ SEÇİLDİ

31 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1637 defa okundu.
SYDV MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYELERİ SEÇİLDİ

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyet Üyesi Mahalle ve Köy Muhtarları ile Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri için yapılan seçim sonucu SYDV Mütevelli Heyeti Üyeleri belirlendi.

5263 Sayılı Kanun Gereğince 2015 yılı Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahalle ve Köy Muhtarları ile Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri için seçim yapıldı.

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda (SYDV) bir yıl boyunca görev yapacak mütevelli heyeti üyelerinin seçimi için muhtarlar ve STK temsilcileri sandık başına gitti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunu gereğince köy ve mahalle muhtarları kendi aralarında yaptıkları seçim ile mütevelli heyeti muhtar üyeleri belirlendi.

2019 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev yapmak üzere Solhan’da dört ve Arakonak Beldesi’nden üç olmak üzere toplam 7 mahalle muhtarı kendi aralarında mütevelli üye seçimi yaptı. 27 Aralık 2018 Perşembe günü saat 09.00’da Solhan Kaymakamlığı’nda Mahalle Muhtarları arasında yapılan seçimde Arakonak Beldesi Merkez Mahalle Muhtarı Mustafa Gülen mahalle muhtarlarını temsilen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyetine seçildi.

Aynı gün saat:10.00’da Solhan Kaymakamlığı’nda Solhan’da faaliyette bulunan İHH Solhan Şubesi, Solhan-Der, Solhan Çağrı-Der ile Patika Derneği, Sivil Toplum Örgütleri adına seçime katıldılar. Sivil Toplum Örgütleri arasında yapılan seçimde ise İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç seçilerek 2015 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alacak.

Saat 14.00’da ise İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde köyleri temsil eden üye belirleme seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucu Göksü Köyü Muhtarı Saim Kaya, 27 köyü temsilen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapmak üzere seçildi.

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahalle ve Köy Muhtarları ile Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri için yapılan seçim sonucunda 2019 yılında Arakonak Beldesi Merkez Mahalle Muhtarı Mustafa Gülen mahalle muhtarlarını temsilen, Göksü Köyü Muhtarı Saim Kaya 27 köyü temsilen ve Sivil Toplum Örgütlerini temsilen İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç SYDV Mütevelli Heyetinde görev alacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN