• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

SYDV Mütevelli Heyeti Üyeleri Belirlendi

22 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1407 defa okundu.
SYDV Mütevelli Heyeti Üyeleri Belirlendi

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyet Üyesi Mahalle ve Köy Muhtarları ile Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri için yapılan seçim sonucu SYDV Mütevelli Heyeti Üyeleri belirlendi.

 5263 Sayılı Kanun Gereğince 2015 yılı Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahalle ve Köy Muhtarları ile Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri için seçim yapıldı.

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda (SYDV) bir yıl boyunca görev yapacak mütevelli heyeti üyelerinin seçimi için muhtarlar ve STK temsilcileri sandık başına gitti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunu gereğince köy ve mahalle muhtarları kendi aralarında yaptıkları seçim ile mütevelli heyeti muhtar üyeleri belirlendi.

2015 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev yapmak üzere Solhan’da dört ve Arakonak Beldesi’nden üç olmak üzere toplam 7 mahalle muhtarı kendi aralarında mütevelli üye seçimi yaptı. 18 Aralık 2014 Perşembe günü saat 09.00’da Solhan Kaymakamlığı’nda Mahalle Muhtarları arasında yapılan seçimde Merkez Mahalleleri için Yeşilova Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Ozan ve Halimepınar Mahallesi Muhtarı Tekin Güneş aday oldular. Yapılan seçim sonucunda Yeşilova Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Ozan, 7 mahalle muhtarından 5’inin oyunu alarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyetine seçildi.

Aynı gün saat 10.00’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde köyleri temsil eden üye belirleme seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucu tek aday olarak seçime giren Göksü Köyü Muhtarı Saim Kaya, 27 köyü temsilen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapmak üzere seçildi.

Yapılan seçim sonucu mütevelli heyetine seçilen muhtarlar seçimlerde kazananların yine muhtarlar olduğuna işaret ederek, destek olan ve olmayan tüm muhtarlara teşekkür edip, yapılan seçimin ilçemiz adına hayırlara vesile olmasını dilediler.

19 Aralık 2014 Cuma günü de sosyal yardım amaçlı faaliyette bulunan vakıf ve dernek temsilcileri için de vakıf mütevelli heyeti temsilcisi seçimi yapıldı.

Solhan’da faaliyette bulunan Solhan Eğitim Derneği, Solhan-Der, Solhan Çağrı-Der ile Türk Kızılayı Solhan Şubesi Sivil Toplum Örgütleri adına seçime katıldılar. Sivil Toplum Örgütleri arasında yapılan seçimde ise Solhan Çağrı Kültür, Eğitim, Yardımlaşma ve Sağlık Derneği Başkanı Muhsin Barış, seçilerek 2015 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alacak.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN