• Dolar Alış / Satış: 8.624 / 8.64
  • Euro Alış / Satış: 10.307 / 10.326
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:47

Süt’ten ‘Sağ Duyu’ Çağrısı

14 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
953 defa okundu.
Süt’ten ‘Sağ Duyu’ Çağrısı

Süt, “Ey bu ülkenin değerli insanları Kürt, Türk, Sünni, Alevi? Bizler bu ülkenin, bu memleketin insanları olarak bin yıldır biriz, beraberiz el ele, kol kola, omuz omuza mücadele edip, bu vatanı birlikte kurtardık. Aynı gemi, aynı çatı, aynı topraklarda yaşıyoruz. Bu geminin su olması, bu çatının çökmesi demek hepimizin çökmesi demektir” dedi.

 2009 yılı mahalli idareler seçimlerinde Arakonak’ta bağımsız aday olan ve 2014 mahalli seçimlerinde ise AK Partiden aday adayı olan ancak aday adaylık döneminde dilekçesini geri alıp aday adaylıktan çekilen Nevzat Süt, son günlerde meydana gelen olaylar ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Kobanê’de yaşanan savaştan dolayı Türkiye’de yaşanan olaylar ile ilgili bir açıklamada bulunan Süt, “Ey bu ülkenin değerli insanları Kürt, Türk, Sünni, Alevi… Bizler bu ülkenin, bu memleketin insanları olarak bin yıldır biriz, beraberiz el ele, kol kola, omuz omuza mücadele edip, bu vatanı birlikte kurtardık. Aynı gemi, aynı çatı, aynı topraklarda yaşıyoruz. Bu geminin su olması, bu çatının çökmesi demek hepimizin çökmesi demektir. O halde niçin; ülkemizin, insanlarımızın ve gençlerimizin geleceği için birlikte hareket etmiyoruz? En önemlisi huzurumuz için ortak hareket etmek ve birbirimize değer vermek saygı duymak zorundayız. Huzurdan, barıştan, kardeşlikten ve aydınlık bir gelecekten yana isek her daim sağduyulu ve aklıselim ile hareket etmek zorundayız. Milletimizi, memleketimize birlik ve beraberliğimize fitne sokanlara karşı tek yürek olmalıyız. Kürdüyle, Türküyle, Zazasıyla, Lazıyla, Alevi ve Sünniyle ülkemizin huzuruna katkı sağlamalı, fedakârlık etmeliyiz. Lütfen dikkatli olalım. Ülkemize ve kardeşliğimize iç ve dış düşmanlar çok kirli senaryolar, komplolar ve provakasyonlar düzenlenmektedir. Bu oyunlara,  bu tuzaklara düşmeyelim. Bu istikrarımıza ve barış sürecine yönelik çok açık bir saldırıdır. Lütfen buna izin vermeyelim. Kürdüyle, Türküyle, Sünisiyle ve Alevisiyle bizim ortak paydamız bu cennet vatandır, bu memleket hepimizindir. Başka vatanımız yok. Lütfen oyunlara gelmeyelim. Varsa bir eksiklik hak hukuk çerçevesinde mücadelemizi verelim. Tüm Türkiye’yi tekrardan sağduyuya ve aklıselime davet ediyor ve terörü lanetliyorum.” İfadelerini kullandı. 

Ayrıca Süt, “Geçtiğimiz hayta Perşembe akşamı Bingöl’de yaşanan terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Şehit olan Emniyet mensuplarına Allahtan rahmet emniyet Müdürümüze acil şifalar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN