• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

Sütbir Büyüyor?

11 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1969 defa okundu.
Sütbir Büyüyor?

Solhan’ın süt ürünleri alanında ulusal pazarda pay almaya emin adımlarla ilerleyen firması Sütbir’in üretimini 1 tondan 6 tona çıkardığını belirten Karagöz, 2015 hedeflerinin 10 ton üretim olduğunu söyledi.

 Karagöz Süt İşleme Merkezi Sahibi Mehmet Agit Karagöz, Tarım, Hayvancılık, Gıda ve Teknoloji Dergisi olan “Anadolu İzlenimleri” dergisine Sütbir’i anlattı.

“Anadolu İzlenimleri” dergisine Sütbir’in kuruluşundan bugüne ve 2015 hedeflerine kadar açıklamalarda bulunan karagöz, şunları aktardı:

“1994 yılından beri ticaretle uğraşıyorum. Bingöl’de en fazla et ve süt ürünleri mevcut. AR-GE çalışmalarımız sonucunda süt işine girmeye karar verdik. 2012 yılında çok büyük sıkıntılarla karşılaştık. Fakat şu anda bunların büyük bölümünü aştık. Üretimimizi 1 tondan 6 tona çıkardık. 2015 hedefimiz üretimimizi 10 ton olarak gerçekleştirmektir. Hem pazarda büyümek hem de ulusal firmaların pazarından pay almak istiyoruz. Bingöl hayvancılıkla geçinen bir memleket olarak kendi öz kaynaklarını tüketmesinin daha doğru olduğunu, ildeki üretimi tüketime dönmesinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Yetiştiricilerin 12 ay boyunca süt üretmeye teşvik edip sürekliliği, sıcak parayla döngüyü oluşturmaya çalışıyoruz. Üretime; ‘Yoğurdunuz Sizin Doğanızdan’ sloganıyla yoğurtla başladık. Hedefimiz peynirde de bir marka haline gelmektir. Bingöl, Elâzığ, Muş illeri ile Bitlis’in Tatvan ilçesinde ürünlerimiz satılmaktadır. Hedefimiz tulum, örgü, natürel peynirde, kısa süreli olan sütü uzun ömürlü ürüne çevirmektir. Yatırım pazarının ve hammaddenin yakın olduğu bölgede kurulması daha mantıklıdır. Bunlarda bizde mevcuttur. Ürünlerimizi en kaliteli şekilde yaparak ismimizin öncüler arasında yer almasını sağlamaya çalışıyoruz” 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN