• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

‘SURİYE’YE KARDEŞLİK ELİ’ DEVAM EDİYOR

3 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
997 defa okundu.
‘SURİYE’YE KARDEŞLİK ELİ’ DEVAM EDİYOR

İHH Solhan Şubesi öncülüğünde gerçekleştirilen, Solhan Belediyesi, Solhan Eğitim Bir-Sen, İmam Hatip Okulları Platformu Solhan Koordinatörlüğü ve Binpınar’ın desteğiyle mazlum Suriye halkına bir TIR yardım daha ulaştırıldı.

‘’Kardeşlik Bedel İster’’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Solhan İHH tarafından daha önce 5 TIR yardım malzemesi gönderilmişti.  Ramazan ayında hazırlanan TIR’la birlikte 6 TIR insani yardım malzemesi mağdur Suriye halkına ulaştırıldı.

Yardımlarla ilgili açıklama yapan Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “İHH olarak savaşın başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göç eden mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için çalışmalar yapıyoruz. Barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi temel ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen yardımlar, koordinasyon merkezlerimiz aracılığıyla Suriye halkına ulaştırılıyor. Temel yardımların yanı sıra Suriye içerisinde kurduğumuz yetimhane, okul, su kuyusu, fırın, konteyner kent, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlerle mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. İslami ve insani sorumluluğumuz gereği bizler de yerelde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘’Kardeşlik bedel ister’’ sloganıyla başlattığımız kampanyalarımızda Suriye’deki kamplara ihtiyaca göre 5 TIR, Urfa’daki Suriyelilere de 1 TIR olmak üzere toplamda 6 TIR yardım malzemesi ulaştırdık. Rabbimizin yardımıyla, Solhan halkının desteğiyle Suriyeli kardeşlerimizin bir nebze de olsun dertlerine derman olmaya çalıştık. Bize her zaman destek olan Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun Bey’e, Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız Bey’e, Eğitim Bir-Sen camiasına, Binpınar Su’ya özellikle teşekkür ediyoruz. Rabbim katkı sunan herkesten ve her kesimden razı olsun.’’ ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN