• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SURİYE’YE 7’NCİ YARDIM TIR’I GÖNDERİLDİ

11 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1289 defa okundu.
SURİYE’YE 7’NCİ YARDIM TIR’I GÖNDERİLDİ

“Kardeşlik Bedel İster!” sloganıyla başlatılan “Solhan’dan Suriye’ye Kardeşlik Eli” kampanyası kapsamında Suriye Halkı’na bir yardım TIR’ı daha gönderildi. Kampanyayı düzenleyen kurum ve kuruluşların yanında bu kez öğrenciler de büyük katkıda bulundu.

Solhan İHH tarafından organize edilen ve Solhan Belediyesi, Eğitim Bir-Sen ve Binpınar’ın katkı sunduğu “Solhan’dan Suriye’ye Kardeşlik Eli” kampanyası kapsamında Suriye halkına bir yardım TIR’ı daha gönderildi.

Solhan başta olmak üzere farklı illere ve yurt dışına yardım faaliyetlerinde bulunarak mazlum ve mağdurların yanında olduğunu gösteren İHH Solhan Şubesi “Kardeşlik Bedel İster!” sloganıyla başlattıkları yardım kampanyasında 7’nci TIR’ı da gönderdi.

Ulu Cami İmamı Mehmet Bingöl’ün yaptığı dua ile yardım TIR’ı kampanyaya en fazla desteği veren Sabaha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nden yola çıktı. Programa öğrenciler de katıldı.

Yardım kampanyası ile ilgili bilgi veren Solhan İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Solhan’dan Suriye Kardeşlik Eli’ kampanyası kapsamında mazlum ve mahrum Suriyeli kardeşlerimize 7’inci TIR’ımızı inşallah ulaştıracağız. Nicelik olarak az olan Solhan’ımızda nitelik olarak büyük işlerin yapılması Rabbimizin lütfü keremidir. Yardım TIR’ımız; kadın, erkek ve çocuklar için kışlık giyecekler, bot, mont, ayakkabı, oyuncak ve hazır sudan oluşmaktadır.Her kampanyamızda Solhan halkının ve esnafının desteğini gördük. 7’nci yardım TIR’ımızda Bingöl İHH ve Muş İHH da yardımcı oldu. Bu süreçte, katkı sunan Belediye Başkanımız Abdulhakim Yıldız Bey’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz’a, Eğitim Bir-Sen camiasına, Binpınar yetkililerine, okul idarecilerine ve hayırsever Solhan halkımıza teşekkür ediyoruz. Destek veren herkesten ve her kesimden Allah razı olsun.’’

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN