• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

SURİYE HALKI VE ŞEHİT AİLELERİ İÇİN KERMES DÜZENLENDİ

10 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
582 defa okundu.
SURİYE HALKI VE ŞEHİT AİLELERİ İÇİN KERMES DÜZENLENDİ

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından “İkram Bizden, Mazluma Destek Sizden” sloganıyla düzenlenen kermesten elde edilen gelirin Suriyeli kardeşlerimize ve şehitlerimizin emaneti olan çocuklarına gönderileceği belirtildi.

Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 7 Nisan 2017 Cuma günü bir kermes düzenlendi. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından düzenlenen ve davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği kermesten elde edilen gelirin Suriyeli kardeşlerimize ve şehitlerimizin emaneti olan çocuklarına gönderileceği belirtildi.

Kermese; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ve Şube Müdürleri ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç’un yanı sıra okul müdürleri ve idarecileri ile öğretmenleri, kurum amirleri ve ilçe esnafının da aralarında bulunduğu Solhanlı vatandaşlar katıldı.

“MADDİ İMKÂNSIZLIKLAR İÇERİSİNDELER”

Düzenlenen kermes hakkında açıklamada bulunan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Çağrı Bektaş, “Ülkemizde ve komşularımızda sıkıntılar var. Özellikle Suriye’de mağdur ve mazlum coğrafyalarda Müslüman kardeşlerimiz maddi imkânsızlıklar içerisinde yaşıyorlar. Bu konuda Müslüman kardeşlerimize yardımcı olmak için öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin organize ettiği bir kermes düzenledik. Öğretmenlerimizin ve öğrenci velilerimizin evlerinde yapmış oldukları yiyecek ve içecekleri ikram etmek suretiyle düzenlediğimiz kermesten elde edilen gelirle Suriyeli kardeşlerimize destek olmayı arzuladık. Allah hayırlarımızı kabul etsin inşallah. Bu konuda bir zerre dahi destek olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize okul aile birliğimize ve değerli katılımcılara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ECDADIMIZIN İZLERİ VAR”

“Bu coğrafyalara sahip çıkmak, bize; ecdadımızdan kalan bir mirastır” diyen Bektaş, “Halep’te, Şam’da, Bağdat’ta, Musul’da ve diğer illerde, merkezlerde ecdadımızın izleri var. Hem insanlık hem Müslümanlık adına bu kermesimizi, hayırlara vesile olması münasebeti ile düzenlemiş bulunuyoruz.” dedi.

“ÇANAKKALE’DE SEFERBER OLDUK”

Bektaş, son olarak şu ifadeleri kullandı: “Daha önce biz sıkıntılar yaşadığımızda mesela Çanakkale’de tüm İslam ülkeleri bizim için seferber oldular. Kadınlar bileziklerini, değerli miraslarını, eşyalarını satıp İslam’a hizmet olsun diye tek sancak olan Türkiye’yi kurtarmak için yardım gönderdiler. Bugün de komşularımızda yangın var.Biz bu yangını söndürmek için böyle bir çalışma içerisine girdik. Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimine “DUR” demek için ülkemize sahip çıkarak gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden şehit olan kardeşlerimizin emaneti olan çocuklarına da bağışta bulunacağız. Bu çerçevede kermesimize gelerek katkıda bulunan Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş’a, Belediye Başkanı SayınAbdulhakim Yıldız’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali İhsan Yanılmaz’a, İlçe MEM Şube Müdürlerine, Halk Eğitim Merkezi Müdürüne, Okul müdürleri ve idarecileri ile öğretmenlerine, ilçemizin değerli ve güzide kurum amirlerine, çok kıymetli ve değerli Solhan esnafına, duyarlı ve saygıdeğer Solhan Halkı’na öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN