• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

SÜNGÜ, ZİYARETLERİNE SOLHAN’DAN BAŞLADI

18 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1025 defa okundu.
SÜNGÜ, ZİYARETLERİNE SOLHAN’DAN BAŞLADI

Ak Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olmak için çalıştığı kurumdan istifa eden Yakup Süngü, Hava yoluyla Muş’a, oradan kara yolu ile Solhan’a gelip burada birkaç ziyarette bulundu.

 Ak Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olmak için 2011 yılından itibaren çalıştığı SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Yakup Süngü, Hava yoluyla Muş’a, oradan kara yolu ile Solhan’a gelip burada birkaç ziyarette bulundu.

Solhan ziyaretinin ilk gününde Ak Parti ilçe başkanlığı ve esnafları ziyaretlerinde bulunan Süngü, daha sonra Solhan’da faaliyet gösteren gazeteler ve dernekler ile esnaf ziyaretlerini sürdürüp, vatandaşlar ile sohbet etti.

Ziyaretlerinde kendisini anlatan ve neden bu göreve talip olduğunu aktaran Süngü, vatandaşları da dinledi.

Hafta sonu Bingöl’de basın mensupları ile bir araya gelen Süngü, hafta başından Genç ilçesi ile ziyaretlerine devam edeceğini ve ziyaretlerini sürdüreceğini belirtti.

“AK PARTİ TÜRKİYE’NİN ROTASINI DEĞİŞTİREN BİR PARTİDİR”

Ak Parti ilçe başkanlığı ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Süngü, şu ifadeleri kullandı.

“Ak Parti Türkiye’nin rotasını değiştiren bir partidir. Hizmetleri ile, kalkınma planlarıyla, siyaset üzeri güçleriyle büyük bir çıkış yapmıştır. Hepimizin gönlünü kazanmıştır. Burada tabi Solhan’da genel olarak geçmişten gelen Müslüman ve muhafazakâr kimliği ile hep muhafazakâr partilere, dindar partilere kucak açmıştır. Ta 1982 anayasasından bugüne kadar, hep rekor üzerine rekorlara imza atmıştır. Keza ilimizde de bu durum böyledir. Tabi eski siyasetçilerimiz de sağ olsun, Solhan’da siyaset yapanlar, Solhan kökeninden olanlar çok önemli hizmetler yapmışlardır. Ben bu hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Tabi süreç devam ediyor, hayat devam ediyor. Yaşam şartları sürekli değişiyor, Türkiye de değişiyor. 2023 yılına doğru daha güçlü, daha iyi bir Türkiye olacak. Biz de bu çerçeveden hareketle, yaptığımız görevler, aldığımız eğitimler sonucu bize gelen arkadaşların teveccühü ile geldik, değerli aile büyüklerimizle, arkadaşlarımızla istişareler ettik. Siyaset; sevgi dilidir, barış dilidir, kardeşlik dilidir. Biz insanlarımızı kucaklarız, hizmet ederiz. İnşallah, kardeşçe el ele çalışmalarımızı yapacağız. Bu süreçte kendi yapacaklarımızı anlatacağız, kendimizi anlatacağız. Bingöl için, Solhan için, Türkiye için neler yapılabilir, projeksiyonumuz nedir? Ne yapabilirizi anlatacağız. Tabi bu süreç için değil, bundan sonraki süreç için de bu çalışmaları yapacağız. Büyüklerimizin tecrübelerinden ve genç kardeşlerimizin de dinamizminden faydalanarak inşallah çok güzel projeler hayata geçireceğiz. Bu bir dostluk yarışıdır, bir kardeşlik yarışıdır, bu bir hizmet yarışıdır. Bu hizmet için yola çıkan tüm ağabeylerimize, kardeşlerimize şükranlarımızı sunarız. İnşallah nasip olursa bu ilk ziyaretimiz oldu. İl düzeyinde başvurumuzu henüz yapmadık. Hepimiz bir aileyiz. Biz seçilsek de seçilmesek de, başka bir ağabeyimiz veya kardeşimiz de seçilirse genel olarak siyasi duruşumuz bellidir. Bu halk, hiçbir zaman ülkeye katkı sunan bir partiye ve iktidara sırt çevirmemiştir, bundan sonra sırt çevirmeyecektir. Tabi partimiz de her zaman gücünü halktan aldığı için uzun bir süredir Türkiye’de iktidardır. Bu çerçevede biz de büyüklerimizden ve kardeşlerimizden gerekli destek ve teveccühü talep edeceğiz, kendimizi anlatacağız. Artık biraz Ankara’da masanın arka tarafından çıkıp Bingöl’ün, İlçelerin ve köylerin biraz tozunu yutacağız. Ankara’ya döndüğümüzde insanları biraz daha iyi anlayacağız. İlmin ve bilginin yaşı yoktur. Biz genç bir kardeşimizden, sokaktan geçen bir teyzemizin sözü ve bilgisine açığız. Her zaman istişareye açığız. İnşallah, Bingölümüz için hayırlı olan olur.”

Başta Ak Parti ilçe başkanı Nihat Doğu olmak üzere, ziyaret edilen camialar, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirip teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN